Mercedes pokazał teaser swojego kolejnego samochodu elektrycznego, Mercedesa EQA. Ku naszemu lekkiemu zaskoczeniu mamy do czynienia nie z kompaktem (segment C), lecz crossoverem upodobnionym do Mercedesa GLA (segment C-SUV). Samochód trafi do oferty już w 2020 roku.

Mercedes EQA: specyfikacja i wszystko, co wiemy

Samochód zaprezentowano podczas prezentacji nowego GLA i wygląda na to, że elektryczny EQA będzie z nim blisko spokrewniony. Ma być podobny, ale odrobinę wyższy – zapewne ze względu na pakiet baterii ulokowany w podłodze. Nasi niemieccy koledzy spekulują (źródło), że pojemność akumulatorów na początku wyniesie około 60 kWh, co pasowałoby do oferty Lexusa (54,3 kWh) i Kii e-Niro (39,2 oraz 64 kWh).

> Cena VW ID.4 [Crozz] będzie startować w Stanach Zjednoczonych w okolicy cen Tesli Model 3 SR+

Producent nie zdradził tutaj żadnych informacji, więc powyższe dane techniczne Mercedesa EQA należy uznać za zdroworozsądkowe spekulacje. Za spekulację należy również uznać informacje dotyczące zasięgu wynoszącego „400 km WLTP”, czyli realnie około 340 kilometrów na jednym ładowaniu.

Portal Autocar dowiedział się, że model powstaje na nowej platformie EVA (ang. Electric Vehicle Architecture, źródło), która pozwala na konstruowanie elektryków w tych samych fabrykach, w których powstają modele spalinowe.

Oficjalnie poinformowano, że Mercedes EQA zadebiutuje w roku 2020, czyli w segmencie C-SUV w końcu zacznie robić nam się tłoczno – bo również w 2020 roku zobaczymy VW ID.4 [Crozza], Volvo XC40 Recharge, a być może też siostrę ID.4 ze znaczkiem Skody.

> Elektryczny Lexus UX 300e w sprzedaży już wiosną/latem 2020 roku?

Do 2022 roku Daimler chce wprowadzić na rynek 10 modeli samochodów z elektrycznej linii EQ. Jest już EQC, będzie EQA, w maskowaniu uchwycono również wariant powstający na bazie GLB, który prawdopodobnie otrzyma oznaczenie EQB. Robi się więc ciekawie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]