Ależ przyspieszenie w koncernie Toyoty! Portal Nikkei Asian Review informuje, że elektryczny Lexus UX 300e pojawi się w sprzedaży w Chinach wiosną nadchodzącego roku, a na kontynent europejski zawita latem 2020 roku. Nawet w Japonii auto będzie później, bo dopiero w roku 2021.

Pierwsze auto elektryczne Lexusa w sprzedaży za kilka miesięcy?

Lexus jest obecnie trzecią najpopularniejszą marką premium w Chinach po Porsche i BMW. Być może właśnie dlatego japoński producent zdecydował się pokazać elektrycznego Lexusa UX 300e właśnie w Kantonie – oraz wprowadzi go do sprzedaży już wiosną tego roku, jak utrzymuje Nikkei. Kilka miesięcy później samochód ma trafić również do Europy.

Auto nie powala specyfikacją, ale Lexus uważa, że UX 300e będzie się wyróżniał dzięki przewadze, jaką Toyota zdobyła w trakcie prac nad napędami hybrydowymi (źródło). Samochód dysponuje baterią o pojemności 54,3 kWh, co jak na segment C-SUV jest wartością dość średnią (Kia e-Niro oferuje pakiety 39,2 oraz 64 kWh).

> Salon Infiniti kupił wiernemu klientowi… Teslę Model 3

Producent zapowiada zasięg wynoszący 400 jednostek NEDC, co powinno odpowiadać około 260-290 kilometrom zasięgu realnego i około 340 km WLTP [wstępne obliczenia www.elektrowoz.pl].

Lexus UX 300e – cena? Strzelamy: między 170 a 210 tysiącami złotych

Ceny Lexusa UX 300e nie zostały jeszcze ujawnione, ale oceniając po ofercie spalinowych i hybrydowych egzemplarzy modelu – od 166 tysięcy złotych, of 141 tysięcy złotych z rabatem – spodziewamy się, że auto zostanie wycenione gdzieś w przedziale 170-210 tysięcy złotych. Ta pierwsza wartość dobrze wpisuje się w aktualne trendy rynkowe, ta druga pasuje do schematu „mamy, ale nie planujemy sprzedawać”. 🙂

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]