To już drugi raz! Wszyscy właściciele Tesli, którzy są na ścieżce huraganu Florence i którzy mają programowo ograniczoną pojemność baterii, otrzymali od producenta niebywały prezent. Tesla odblokowała im dodatkowe 15 kWh, żeby mogli przejechać więcej na jednym ładowaniu!

Florence uderza w Stany Zjednoczone, Tesla wspiera zagrożonych

Właściciele Modeli S i Modeli X z pakietem baterii 75 kWh ograniczonym programowo do 60 kWh, którzy mieszkają na ścieżce huraganu Florence, otrzymali od Tesli piękny prezent. Dzięki aktualizacji online ich baterie „powiększyły się” tymczasowo do 75 kWh, a ładowanie na Superchargerach zostało udostępnione za darmo, by „przygotować się na przejście huraganu Florence”.

Na podobny gest Tesla zdecydowała się podczas przejścia huraganu Irma we wrześniu 2017 roku. 15 kWh baterii wystarczy na przejechanie dodatkowych 50-80 kilometrów, w zależności od stylu jazdy. Pierwotna pojemność ma zostać przywrócona w połowie października bieżącego roku. Dodajmy, że programowe ograniczenie pojemności pojawiło się, gdy na rynku był popyt na tańsze Tesle 60 kWh, a firma miała nadmiar modeli z bateriami 75 kWh.

> Solid Power: Jest, mamy baterie ze stałym elektrolitem o 2-3x wyższej gęstości energii!

Huragan Florence zagraża niemal milionowi ludzi i z największym impetem uderzy w Karolinę Północną; w niebezpieczeństwie jest też Virginia i Karolina Południowa. Rozciąga się na niemal 650 kilometrów (rozmiar Polski!), ale jego kategorię obniżono z 4. do 2., co oznacza, że będzie to „tylko” niebezpieczna burza z wiatrami osiągającymi do 180 km/h.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.6]