To się nazywa gest i ludzkie, współczujące podejście! Wszyscy właściciele Tesli Model S i Model X z bateriami o pojemności 60 kilowatogodzin (kWh) na ścieżce huraganu Irma, otrzymali aktualizację oprogramowania, która odblokowuje dodatkowe 15 kWh ich baterii. Dzięki temu po jednym ładowaniu mogą przejechać o 63 kilometry więcej.

Aktualizacja firmware z 60 kWh do 75 kWh

Wiele samochodów sprzedawanych jako modele z bateriami o pojemności 60 kilowatogodzin, w rzeczywistości miało akumulatory o pojemności 75 kilowatogodzin. Dodatkowe 15 kWh było po prostu zablokowane i użytkownik nie miał dostępu do tej pojemności.

> Tesla Model 3 w Europie – CENA: 358 tysięcy złotych?!

Odblokowane 15 kilowatogodzin pozwala na zwiększenie zasięgu z 338 kilometrów (210 mil) do 401 kilometrów (249 mil). Dodatkowe kilometry mogą okazać się kluczowe, gdy rodzina zechce uciec poza zasięg huraganu albo gdy będzie jeździć na miejscu po jego przejściu. Szczególnie, że samochody spalinowe okazują się bezużyteczne, bo na większości stacji benzynowych od tygodnia nie ma już paliwa.

Dodatkowa pojemność baterii zniknie po przejściu huraganu, o północy 16 września. Aktualną pozycję huraganu można śledzić na stronie National Hurricane Center.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]