Podczas wystawy Tokio Motor Show 2017 w październiku, Honda zaprezentuje rozwijane obecnie prototypy aut elektrycznych. Będzie Honda NeuV i Honda Urban, a obok nich pojawi się nowa Honda Sports EV.

Honda Sports EV – co wiemy

Zapowiada się, że Honda Sports EV może być elektrycznym następcą Hondy S2000. To jednak wyłącznie nasze spekulacje, ponieważ o samochodzie wiadomo tylko tyle, ile widać na tytułowym obrazku: długa maska z przodu, niewielka kabina i nowe, wystrzałowe światła, które znanym już z Hondy Urban.

> Elektryczny Jaguar I-Pace ma już 25 tysięcy zamówień. „Przyszłość jest ELEKTRYCZNA!”

Honda Urban – elektryczne nawiązanie do pierwszej Hondy Civic

Honda Urban została zaprojektowana z myślą o ruchu miejskim i czterech pasażerach. Drzwi otwierają się tak samo jak w BMW i3, ale najciekawszy jest ogólny projekt auta. Choć samochód w Polsce kojarzy się raczej z VW Golfem, auto stylistycznie nawiązuje do pierwszych Hond Civic.

Honda Urban ma się pojawić w sprzedaży w 2019 roku. Aktualnie nie jest znana pojemność baterii i moc elektrycznego malucha.

> Lexus będzie miał samochody… elektryczne i plug-in najpóźniej w 2020 roku?!

Honda NeuV

Honda NeuV zostałą po raz pierwszy zaprezentowana na targach CES 2017 w Las Vegas. Samochód jest wcieleniem w życie wniosku patentowego, który może poważnie utrudnić życie twórcom Polskiego Samochodu Elektrycznego:

Honda NeuV jest niewielkim autem miejskim wyposażonym w zaawansowane systemy sztucznej inteligencji. Auto elektryczne ogląda twarz kierowcy i uczy się jego stylu jazdy, a przy okazji gromadzi zewnętrzne dane na temat ruchu. W ten sposób NeuV może zaproponować krótszą, mniej stresującą albo dłuższą i relaksującą podróż do domu [spekulacje elektrowoz.pl].

> EV Common Architecture Spirit = samochody elektryczne Toyota i Mazda

Honda Riding Assist-e – myślący motocykl Hondy

Na wystawie Tokio 2017 światową premierę Riding Assist-e, czyli sztuczna inteligencja wbudowana w elektryczny motocykl. Przy niewielkich szybkościach jazdy motocykl będzie sam utrzymywał równowagę (!), co pozwoli kierowcy na krótki odpoczynek.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.4]