Intrygujące. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 11 grudnia organizuje konferencję „Elektromobilność – szansa rozwoju polskich samorządów”. Jako że to NFOŚiGW będzie zarządzał procesem przyznawania dopłat do samochodów elektrycznych, istnieje spora szansa, że właśnie wtedy ruszy temat dopłat.

FNT, dopłaty do samochodów elektrycznych i konferencja NFOŚiGW

W tym roku odbyło się sporo organizowanych z wielką pompą konferencji i warsztatów na temat elektromobilności. I jak zwykle najważniejsza okaże się ta, którą zwołuje organ zarządzał środkami. Mówimy o skromnie zapowiadanym wydarzeniu, jakie organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przecież będzie odpowiadał za rozdzielanie dopłat do samochodów elektrycznych z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

> Fundusz Niskoemisyjnego Transportu – dopłaty tutaj czy w NFOŚiGW? [ODPOWIADAMY]

Konferencja „Elektromobilność – szansa rozwoju polskich samorządów” odbędzie się 11 grudnia 2019 roku w Warszawie. Otworzą ją Artur Michalski, wiceprezes zarządu NFOŚiGW oraz minister klimatu, Michał Kurtyka, człowiek, którego doskonale znamy już z prac nad Ustawą o elektromobilności:

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właśnie wtedy, 11 grudnia zostanie albo ogłoszony start naboru wniosków o dopłaty do samochodów elektrycznych dla osób fizycznych, albo też zostanie podana data startu naboru. Na stronach NFOŚiGW pojawiły się już dodatkowe numery telefonów z pracownikami odpowiadającymi za dopłaty do samochodów elektrycznych i właściwie wszyscy czekają już tylko sygnał „ruszamy!”

Warto tutaj przypomnieć, że jeżeli nabór wniosków zostanie ogłoszony 11 grudnia, to samochód może zostać kupiony najwcześniej 12 grudnia 2019 roku (liczy się data na fakturze). Wynika to wprost z rozporządzenia, które mówi, że (…) wsparciem mogą zostać objęte pojazdy zakupione po dniu ogłoszenia naboru” (paragraf 10).

Oczywiście złożyć wniosek o dopłatę w takiej sytuacji będzie można już 11 grudnia – bo procedura jest następująca: złożenie wniosku -> podpisanie umowy -> zakup samochodu -> dostarczenie faktury -> przelew dofinansowania na konto. Więcej tutaj:

> Czy można JUŻ TERAZ zamówić samochód elektryczny, a mimo to ubiegać się o dopłatę? [ODPOWIADAMY]

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: otrzymaliśmy informacje na temat mnóstwa „pewnych” dat, gdy „temat dopłat ruszy”. Ale o 11 grudnia nie wspomniał nikt. 🙂

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]