Firma Webasto przygotowała tuning Forda Mustanga. Samochód wyposażono w 800-woltową instalację elektryczną – współcześnie korzysta z niej tylko Porsche Taycan – oraz skrzynię biegów, która jest w stanie wytrzymać momenty obrotowe silników elektrycznych: Getrag MT82.

Form Mustang Lithium Electric – tak czy nie?

Samochód jest efektem współpracy Forda i Webasto, które było dostawcą baterii oraz elektrycznego zespołu napędowego o nazwie EVDrive. Instalacja pracuje z napięciem 800 woltów, pozwala na osiągnięcie ponad 660 kW (900 KM) mocy i ponad 1 360 Nm momentu obrotowego.

> Tesla Cybertruck/Pickup/Truck/… – premiera 21 listopada w Los Angeles

Wspomniana manualna skrzynia biegów zawiera 6 przełożeń. Oprócz niej zastosowano mechanizm różnicowy Torsen Super 8.8 i hamulce Brembo z Shelby GT350R. Dwudziestocalowe felgi należą do linii Forgeline, opony to popularne w samochodach dysponujących dużymi mocami Michelin Pilot Sport 4S.

Producent obiecuje oszałamiające przyspieszenie na 1/4 mili oraz doskonałe trzymanie się toru, ale nie podano żadnych konkretnych wyników(źródło). Nieznana jest również pojemność baterii, a samochód prawdopodobnie służy wyłącznie jako ilustracja tego, że Ford mocno angażuje się w elektryfikację swoich pojazdów.

Ford Mustang Lithium został zaprezentowany na targach SEMA w Las Vegas. Natomiast już za 11 dni, 18 listopada (czasu polskiego) Ford zaprezentuje swój elektryczny crossover „inspirowany Mustangiem”:

> Elektryczny Ford „inspirowany Mustangiem” zostanie pokazany 18 listopada 2019 (poniedziałek)

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]