Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że premiera Tesli Cybertruck – bo taką nazwę nosi teraz Tesla Pickup vel Truck – odbędzie się 21 listopada 2019 roku. I właściwie na tym można by zakończyć tę informację, gdyby nie ciekawy trop, na który wpadł portal Electrek.

Tesla Cybertruck – oto zwiastun?

Otóż jesienią 2017 roku Sahm Jafari, student w Art Center College of Design, zaprezentował samochód o nazwie Tesla Model Zero. Miało być to niewielkie auto miejskie, którego brakowało w ofercie Tesli – bo nawet Model 3 jest już samochodem segmentu D.

Otóż portal Electrek wyśledził, że Sahm Jafari już wtedy odbywał staże w Tesli, a teraz, najważniejsze, był odpowiedzialny za projekt Tesli Cyberpunk Truck vel Tesli Pickup (źródło).

Oczywiście jego projekt to zupełnie inny model samochodu: auto miejskie, czyli odpowiednik segmentu B lub C. Ale niewiele stoi na przeszkodzie, by auto zostało odpowiednio przeskalowane do wożenia większej liczby ludzi oraz transportu towarów. Projekt Jafariego zaskakująco pasuje do słów Muska, że Cybertruckowi (pol. Cyberciężarówce) bliżej do opancerzonego transportowca przyszłości:

A tak wyglądały samochody w „Łowcy androidów”, do którego to filmu szef Tesli wielokrotnie się odwoływał:

Tesla Cybertruck / Pickup / Truck ma mieć bazową cenę poniżej 50 tysięcy dolarów i powinien oferować nawet „640-800 kilometrów zasięgu”. Samochód dostępny będzie z napędem na obie osie, aktywnym pneumatycznym zawieszeniem oraz 240-woltowym gniazdkiem pozwalającym na podłączenie narzędzi:

> Tesla Pickup / Truck bliski prezentacji. Oj, będzie się działo!

Oficjalne dane techniczne Cybertrucka poznamy już 21 listopada. Prezentacja odbędzie się w Los Angeles, niedaleko fabryki rakiet SpaceX (źródło).

Zdjęcia srebrnego samochodu: (c) Sahm Jafari / źródło

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]