Ford ogłosił datę prezentacji swojego samochodu elektrycznego. Ogólnoświatowa prezentacja odbędzie się 18 listopada w Los Angeles o godzinie 3.00 czasu polskiego. Jako że w Los Angeles obowiązuje inna strefa czasowa, dla amerykańskich mediów będzie to wieczór 17 listopada – stąd różne daty na różnych portalach.

„Inspirowany Mustangiem” Ford, czyli elektryczny crossover

O samochodzie na razie nieszczególnie dużo wiadomo. Ford zapowiada inspirację Mustangiem, spodziewamy się zatem charakterystycznych kształtów niektórych elementów nadwozia nawiązujących do słynnego Forda.

Jednak w przeciwieństwie do swego znacznie starszego brata auto ma być crossoverem (SUV-em). Ford obiecuje ponadto „do 600 kilometrów zasięgu WLTP”, co oznaczałoby „do 510-560 kilometrów zasięgu realnego”. Zwracamy uwagę na słówko „do” – takie zasięgi, owszem, są możliwe, ale wymagałyby baterii o pojemnościach rzędu 100-120 kWh.

Auto prawdopodobnie będzie należeć do segmentu E-SUV, co oznacza, że stanie do walki z Teslą Model X i Audi e-tron. Wnioskujemy tak, ponieważ nie jesteśmy pewni, czy do segmentu D-SUV zmieściłaby się bateria pozwalająca na „do 600 km” zasięgu WLTP. Chyba że „do 600 km” będzie w rzeczywistości oznaczało „400 km”…

> Dopłaty do samochodów elektrycznych: akceptacja wniosku PRZED zakupem, 125 tys. BRUTTO, tylko jeden samochód

Po premierze „inspirowany Mustangiem” elektryczny Ford będzie prezentowany na targach LA Auto Show 2019.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]