Ford ogłosił datę prezentacji swojego samochodu elektrycznego. Ogólnoświatowa prezentacja odbędzie się 18 listopada w Los Angeles o godzinie 3.00 czasu polskiego. Jako że w Los Angeles obowiązuje inna strefa czasowa, dla amerykańskich mediów będzie to wieczór 17 listopada – stąd różne daty na różnych portalach.

„Inspirowany Mustangiem” Ford, czyli elektryczny crossover

O samochodzie na razie nieszczególnie dużo wiadomo. Ford zapowiada inspirację Mustangiem, spodziewamy się zatem charakterystycznych kształtów niektórych elementów nadwozia nawiązujących do słynnego Forda.

Jednak w przeciwieństwie do swego znacznie starszego brata auto ma być crossoverem (SUV-em). Ford obiecuje ponadto „do 600 kilometrów zasięgu WLTP”, co oznaczałoby „do 510-560 kilometrów zasięgu realnego”. Zwracamy uwagę na słówko „do” – takie zasięgi, owszem, są możliwe, ale wymagałyby baterii o pojemnościach rzędu 100-120 kWh.

Auto prawdopodobnie będzie należeć do segmentu E-SUV, co oznacza, że stanie do walki z Teslą Model X i Audi e-tron. Wnioskujemy tak, ponieważ nie jesteśmy pewni, czy do segmentu D-SUV zmieściłaby się bateria pozwalająca na „do 600 km” zasięgu WLTP. Chyba że „do 600 km” będzie w rzeczywistości oznaczało „400 km”…

> Dopłaty do samochodów elektrycznych: akceptacja wniosku PRZED zakupem, 125 tys. BRUTTO, tylko jeden samochód

Po premierze „inspirowany Mustangiem” elektryczny Ford będzie prezentowany na targach LA Auto Show 2019.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]