Według informacji portalu AutoExpress w 2020 roku na rynek wejdzie całkowicie elektryczny Citroen C4. Samochód powstanie na platformie (e-)CMP i będzie dostępny w wariantach z silnikami benzynowymi, Diesla oraz w wersji czysto elektrycznej. 

Nowy Citroen C4 (2020) wreszcie w wersji elektrycznej

Citroen C4 został wyparty przez model C4 Cactus, który pełni rolę crossovera oraz wersji kombi popularnego hatchbacka. Premierę odświeżonej edycji zapowiedziano na rok 2020. Właśnie na jaw wychodzą kolejne dane techniczne auta. Wiadomo już, że samochód ma mieć zupełnie nowe zawieszenie. Do niedawna mówiło się również, że auto powstanie na platformie EMP2 znanej choćby z nowego Peugeota 308. Producent zdecydował się na jednak na bardziej uniwersalne rozwiązanie.

Oto nowy Opel Corsa F (2019). Albo elektryczna e-Corsa / Corsa-e (2020)

Do budowy Citroena C4 (2020) zostanie wykorzystana platforma CMP dostępna również w wariancie z napędem elektrycznym, e-CMP.  To oznacza, że w samochodzie zmieszczą się baterie o maksymalnej pojemności 50 kWh, które pozwolą na przejechanie około 280 kilometrów na jednym ładowaniu. Przy czym „50 kWh” to wartość dla lat 2017/2018, a wiadomo, że gęstość energii w ogniwach rośnie.

Sam Gilles Le Borgne, wiceprezes ds. inżynierii w Grupie PSA, sugeruje, że C4 może mieć nieco większy rozstaw osi, co pozwoli na zamontowanie w nim baterii o dużej pojemności. I zdradza: „możemy pomieścić do 60 kWh” (źródło). A 60 kWh to już około 350 kilometrów zasięgu dla samochodu tej wielkości.

Nowy Citroen C4 ma się pojawić na rynku w tym samym czasie, gdy zadebiutuje na nim elektryczny VW ID. (zdjęcie poniżej), czyli następca e-Golfa:

> Elektryczne Volkswageny ID. jednak najwcześniej w 2020 roku

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]