Volkswagen zmienił datę premiery elektrycznych Volkswagenów ID. Pierwotnie zakładano, że produkcja rozpocznie się w roku 2019. Teraz oficjalnie mówi się dopiero o roku 2020. Właśnie wtedy ma trafić na rynek VW ID. hatchback, czyli elektryczny następca Volkswagena Golfa.

Elektryczny VW ID. w 2020, czyli ID. Crozz dopiero w 2021?

Produkcja elektrycznego VW ID. – hatchbacka, samochodu segmentu C – będzie odbywać się przede wszystkim w Zwickau. Koncern planuje uruchomienie tam dwóch linii produkcyjnych, z których będzie zjeżdżać 1,5 tysiąca VW ID. dziennie. Jednak Volkswagen już dziś informuje, że wytwarzanie auta rozpocznie się dopiero w 2020 roku, czyli później niż pierwotnie planowano.

> Cena elektrycznego Volkswagena ID. od 110-120 tysięcy złotych? To będzie HIT!

Z tych samych zakładów mają wyjeżdżać elektryczny crossover/SUV VW ID. Crozz, co oznacza, że może tam powstawać również Skoda Vision E. Jeśli jednak ID. hatchback już na starcie złapał opóźnienie, prawdopodobnie to samo stanie się z ID. Crozzem, który może zadebiutować dopiero w roku 2021. Innymi słowy: kto chciałby jeździć elektrycznymi Volkswagenami na nowej platformie MEB, powinien mocno uzbroić się w cierpliwość.

Producent nie wyjaśnił przyczyn opóźnienia. Można się jednak domyślać, że firma chce jak najdłużej wykorzystywać obecną koniunkturę – w 2017 roku Volkswagen sprzedał ponad 10 milionów samochodów, z czego elektryki stanowiły ułamki promila – oraz czeka na rozwój rynku ogniw bateryjnych. Duże fabryki baterii będą uruchamiane na świecie właśnie w latach 2019-2020.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 21 głosów Średnia: 4.4]