Kilka dni temu Volkswagen oficjalnie zaprezentował platformę MEB mówiąc, że dzięki niej możliwe będzie skonstruowanie samochodów elektrycznych dostępnych [cenowo] dla wszystkich. Dziś Handelsblatt donosi, że ceny VW ID. mają się rozpoczynać od 25 tysięcy euro, co w Polsce powinno odpowiadać 110-120 tysiącom złotych!

Volkswagen nas zaskoczy? Cena VW ID. naprawdę zbliżona do Golfa!

Podczas jednej pierwszych z zapowiedzi elektrycznego VW ID. – który wtedy jeszcze oznaczany był jako „VW I.D.” – producent obiecywał, że samochód będzie przystępny cenowo. Koszt zakupu miał być zbliżony do ceny „podobnie wyposażonego VW Golfa o porównywalnej mocy”. Oznaczałoby to wartość zbliżoną do VW Golfa 1.4 TSI lub 2.0 TDI z automatycznymi skrzyniami biegów, które startują od 90-100 tysięcy złotych.

Teraz Handelsblatt potwierdza tę obietnicę (źródło): cena VW ID. ma się rozpoczynać poniżej 25 tysięcy euro, co w polskich salonach – po uwzględnieniu marż i wyższego podatku VAT – odpowiada przedziałowi 110-120 tysięcy złotych! Gdyby te informacje okazały się prawdziwe, elektryczny Volkswagen zmiótłby z rynku Renault Zoe, nie mówiąc już o znacznie droższym Nissanie Leafie i BMW i3!

Volkswageny ID. mają być dostępne w dużych ilościach od 2020 roku. I mają być „dostępne w milionach, ale nie dla milionerów”, jak rozwijane jest hasło kampanii Volkswagena „Elektryk dla wszystkich”. W ciągu zaledwie roku od rozpoczęcia produkcji (2019), koncern Volkswagena chce wprowadzić na rynek 150 tysięcy samochodów elektrycznych, z czego 100 tysięcy będzie należało właśnie do linii modelowej ID.:

> MEB, platforma elektrycznych VW ID, pozwoli na konstruowanie „elektryków dla każdego”

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.4]