Ależ się nam dzieje w cennikach! Nissan właśnie obniżył ceny Nissana Leafa ~40 kWh w wersji wyposażeniowej Acenta do poziomu 118 000 złotych brutto. To oznacza, że mamy na rynku samochód segmentu C, który jest tańszy niż auta segmentu B: Renault Zoe, Peugeot e-208 i Opel Corsa-e!

Nissan Leaf w cenie 118 000 zł – tak tanio jeszcze nigdy nie było

Cennik samochodu właśnie opublikowano, dotyczy on Leafa (2019) w kolorze białym i w wersji wyposażeniowej Acenta. Samochód startuje od 118 000 złotych brutto, co oznacza, że przy dopłacie wynoszącej 30 procent ceny pojazdu, auto będzie nas kosztować zaledwie 82 600 złotych.

Ostatnia zanotowana przez nas cena Nissana Leafa w wersji Acenta to 157 700 złotych (zielona linia tuż nad samochodem), natomiast w aktualnym cenniku widnieje kwota 155 500 zł (ilustracje niżej w treści):

Dla porównania w segmencie B mamy następujące wartości:

Dodajmy tutaj, że „dopłata” może być tutaj nazwą odrobinę mylącą, ponieważ zwrot 30 procent ceny samochodu otrzymamy dopiero po przedstawieniu faktury zakupu.

> Dopłata do auta elektrycznego a zakup na kredyt lub leasing – czy to możliwe? [ODPOWIADAMY]

Specyfikacja Nissana Leafa (2019)

A jakie są dane techniczne Nissana Leafa (2019)? Jak już wspomnieliśmy, jest to samochód segmentu C (kompakt) z baterią o pojemności użytecznej wynoszącej około 37 kWh (całkowita: 40 kWh). Realny zasięg samochodu w trybie mieszanym to 243 kilometry, zimą i przy szybkiej jeździe będzie mniej, w cieplejszych porach i po mieście – podobnie lub więcej, nawet do 260-270 kilometrów.

Pojemność bagażnika to 435 litrów, a więc całkiem spora, jak na segment. Samochód w standardzie ma pompę ciepła.

Największa wada Nissana Leafa 40 kWh to brak aktywnie chłodzonej baterii, która to cecha powoduje spadek szybkości ładowania przy jeździe po autostradzie i wielokrotnych ładowaniach z dużą mocą.

Proszę Państwa. 22 listopada 2019 roku skończył się w Polsce obowiązek kupowania samochodu spalinowego. Niech tylko zostanie ogłoszony nabór wniosków o dopłaty 🙂

> Rozporządzenie w sprawie dopłat do samochodów elektrycznych wejdzie w życie 28 listopada, nabór możliwy od grudnia

A oto nasza opowieść o Nissanie Leafie nagrana w 2018 roku:

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: internautę, który zalewa ten materiał negatywnymi głosami z różnych hostingów, prosimy o opamiętanie. To jest dobra wiadomość.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 70 głosów Średnia: 4.6]