Koenigsegg to szwedzki producent jednych z najszybszych samochodów sportowych na świecie, które są seryjnie produkowane. Jego założyciel i prezes, Christian von Koenigsegg, wyznał właśnie, że na co dzień jeździ Teslą Model 3. Nazwał ją też najlepszym samochodem do typowych zastosowań.

Prezes Koenigsegga do codziennej jazdy rekomenduje Model 3

Cała wypowiedź brzmi trochę tak, jakby na podobne wyznanie zdecydował się prezes Ferrari. Albo prezes Lamborghini wyjawił nieśmiało, że lubi swojego Urusa, ale po zakupy i do rodziny jeździ Teslą Model X, bo ma zawsze pełny bak i większy zasięg. Oczywiście żartujemy 🙂

> Tesla Model Y z dostawami od lutego? Czytelnik: Doszły mnie słuchy, że zaproszą mnie wkrótce na jazdę

Christian von Koenigsegg założył swoją firmę w 1994 roku w wieku zaledwie 22 lat, i od tamtej pory udało mu się opracować własny silnik, stworzyć najszybszy samochód na świecie (Koenigsegg One:1), który jednocześnie był pierwszym seryjnie produkowanym modelem o mocy 1 MW/1 000 kW (1 360 KM), czy opracować najmocniejszą hybrydę na świecie (Koenigsegg Regera) z silnikiem bez wałka rozrządu.

A mimo to w wywiadzie dla pisma Road and Track – przy okazji opowieści o nowej dziewięciostopniowej skrzyni biegów do Koenigsegga Jesko – założyciel firmy uznał Teslę Model 3 za najlepszy samochód do codziennej jazdy. Dlaczego? Tego już nie ujawnił, ale można się domyślać, że chodzi o stałą dostępność wysokiego momentu obrotowego znanego z samochodów sportowych. Oraz o osiągi, które trudno znaleźć w samochodach spalinowych o podobnej cenie.

Być może chodziło też o to, że każdego ranka samochód jest „zatankowany” do pełna…:

Informację na ten temat można znaleźć w filmie na kanale Engineering Explained, ale cała wypowiedź widoczna jest na zdjęciu powyżej:

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]