Zaskakujące wieści z Reddita, które wstępnie potwierdza również jeden z naszych Czytelników. Otóż internauta Quaf4 usłyszał rzekomo od pracownika Tesli, że dostawy Tesli Model Y mogą ruszyć już w lutym 2020 roku – czyli lada dzień! Sam Quaf4 ma otrzymać swój samochód w marcu/kwietniu 2020 roku.

Dostawy Tesli Model Y w Stanach Zjednoczonych a dostawy do Europy

Quaf4 twierdzi, że pierwsze odbiory będą dotyczyły Tesli Model Y Performance, najdroższej i najmocniejszej wersji samochodu, i wystartują już w przyszłym miesiącu. Jego auto, Tesla Model Y Long Range AWD, ma trafić do niego za 2-3 miesiące – mimo faktu, że mieszka w Kanadzie! Wszystkie konfiguracje powinny być dostępne w trzecim kwartale 2020 roku (źródło), a precyzyjna informacja na ten temat może zostać podana podczas telekonferencji dla akcjonariuszy 29 stycznia.

Ostatni oficjalny komunikat mówił o rozpoczęciu produkcji latem 2020 roku. Tymczasem tutaj jest mowa o dostawach zimą/wiosną 2020 roku, czyli dobre 3-5 miesięcy wcześniej. I nawet jeśli będą to na razie niewielkie ilości, samochód zacznie pojawiać się na ulicach.

> Trzeci rząd siedzeń w Tesli Model Y raczej dla małych dzieci. Ale kabina wysoka [zdjęcia]

Co ciekawe, tę informację wstępnie i niezobowiązująco potwierdził nasz Czytelnik mieszkający w Stanach Zjednoczonych. „Z pewnego źródła” dowiedział się, że powinien spodziewać się do zaproszenia na jazdę testową Modelem Y „na dniach”. Jeśli faktycznie do niej dojdzie, poprosimy go o krótką relację.

Warto tutaj jednak dodać, że dostawy samochodu w Stanach Zjednoczonych to coś zupełnie innego niż dostawy do Europy. Tesla Model Y jeszcze nie pojawiła się na naszym kontynencie, a przynajmniej nikomu nie udało się jej uchwycić. Od momentu, gdy ktoś ją zauważy, może minąć co najmniej kilka miesięcy na niezbędne badania homologacyjne.

Dlatego spodziewamy się, że auto do naszej części świata będzie dostarczane najwcześniej w drugiej połowie 2020 roku.

> Tesla Model Y Performance AWD z certyfkatem CARB. 711 jedn. zasięgu według UDDS. To sugeruje 450+ km realnie

Zdjęcie otwierające: Tesla Model Y (c) ajtourville / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]