Jak ujawnił portal Electrek, w najnowszej wersji oprogramowania Tesli, 2019.40.2, zaszyta została funkcja o nazwie Acceleration Boost (pol. wzmocnienie przyspieszenia). Skorzystanie z niej kosztuje 2 tysiące dolarów. Czyżby nadchodził koniec czasów, w których Tesla poprawia parametry samochodów za darmo?

„Mam Teslę Model 3 Dual Motor Long Range AWD z pakietem Acceleration Boost, SpaceX Power, Roadster Package i Thruster-Booster”…

Opcja Acceleration Boost pojawiła się niektórym właścicielom Tesli Model 3 Dual Motor, czyli wariantów z dwoma silnikami, jako możliwość aktualizacji ich samochodów. Z jednozdaniowego opisu wynika, że potrzebuje oprogramowania w wersji 2019.40.2, z danych wyświetlanych w konfiguracji – że upgrade kosztuje 2 000 dolarów netto (równowartość 7,7 tysiąca złotych). W Europie jest to 1 800 euro.

Cena pakietu Acceleration Boost w Europie (c) Czytelnik

Nowa funkcja znacząco poprawia przyspieszenie Tesli Model 3 Long Range AWD. Z aktualnych informacji wynika, że samochód powinien osiągać 97 km/h (0-60 mph) w czasie 3,9 zamiast dotychczasowych 4,4 sekundy. To oznacza, że przyspieszenie do 100 km/h powinno potrwać 4,1 zamiast obecnych 4,6 sekundy.

Nie wiadomo, czy opcja wpływa również na Teslę Model 3 Performance.

Dotychczas Tesla oferowała aktualizacje samochodów za darmo. Dotyczyło to nawet takich poprawek, które zwiększały moc i zasięgi aut na jednym ładowaniu – co reszcie przemysłu motoryzacyjnego chyba nie mieściło się w głowach:

> Tesla zwiększy moc, zasięg i szybkość ładowania za pomocą… aktualizacji oprogramowania

> Tesla Model 3 teraz z zasięgiem 400+, 500 i 500+ kilometrów w zależności od wersji

Niewykluczone jednak, że właśnie obserwujemy pierwsze zwiastuny zupełnie nowego podejścia: dodatkowych opcji samochodów dostępnych w płatnych pakietach. I dotyczyłoby to nie tylko Autopilota/FSD – najbardziej zaawansowana wersja jest płatna od zawsze – ale także wyższych mocy silników, lepszych zasięgów na jednym ładowaniu czy zmienionych charakterystyk uzupełniania energii pozwalających na krótszy postój przy ładowarkach.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]