Cennik Vozilla zmieni się od 4 marca 2019 roku, pojawi się podział na strefy i trzy abonamenty. Do floty zawitają też Renault Zoe. Francuskie elektryki segmentu B zastąpią czterdzieści najbardziej wysłużonych Nissanów Leafów – na rynku wtórnym mogą się więc pojawić w dobrych cenach Nissany z bateriami o pojemności 30 kWh.

Nowy cennik Vozilla od 4 marca 2019

Jak donosi portal TuWroclaw.com (źródło), nowy cennik Vozilli będzie wiązał się z podzieleniem miasta i okolic na trzy strefy. W centrum Wrocławia (Strefa I) zapłacimy 1,1 złotego za 1 minutę jazdy, na wybranych obszarach (Strefa II, np. Fabryczna, Muchobór Wielki, Krzyki, Brochów, Psie Pole) stawka wyniesie 1,2 złotego za 1 minutę jazdy, a w Strefie III każda minuta jazdy będzie nas kosztowała 1,3 złotego.

Korzystanie z usług Vozilli będzie możliwe jak dotychczas, bez stałych zobowiązań finansowych, ale firma wprowadza też plany abonamentowe:

  • Eko – 10 złotych na 30 dni, który uprawnia do 10-procentowej zniżki,
  • Komfort – 20 złotych na 30 dni, który uprawnia do 20-procentowej zniżki,
  • Pro – 30 złotych na 30 dni, który uprawnia do 30 procentowej zniżki.

W efekcie koszty przejazdu wyniosą od 0,77 do 1,3 złotego za minutę. Cena postoju pozostanie bez zmian i wyniesie 0,1 złotego za minutę. Nie zostanie wprowadzona również opłata za pokonaną trasę (rozliczenie per kilometr), która jest chętnie stosowana przez innych operatorów carsharingu.

> KRAKÓW. Elektryczne Zhidou D2S trafiły do floty Traficara

Oprócz cen największą zmianą będzie wprowadzenie do floty 40 egzemplarzy Renault Zoe. Małe (segment B), zwinne elektryki z zasięgami wyższymi niż Nissany Leafy powinny pozwolić na sprawniejsze poruszanie się po mieście. Zgodnie z informacją przedstawiciela Vozilli, samochody zastąpią najbardziej wysłużone Nissany, które zapewne trafią na rynek wtórny.

Nową funkcją będzie „radar”, który ułatwi nam wyśledzenie, czy w pobliżu nie ma przypadkiem wolnego auta. Ma się pojawić też możliwość zgłaszania uszkodzeń samochodu przed wynajmem oraz sygnalizowania deweloperom błędów w aplikacji. Oprócz tego do programu zawita bonus w wysokości 10 złotych za polecenie komuś usług.

> Nissan Leaf na taxi – warto czy nie? [reklama + DANE dla Polski]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]