WROCŁAW to jedno z najbardziej awangardowych miast w Polsce. Wygląda na to, że jest to również polski lider w zakresie promocji elektromobilności. W listopadzie 2017 roku ruszyła miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych Vozilla prowadzona przez firmę Enigma. Oto CENNIK VOZILLA i mapa punktów parkingowych:

Cennik Vozilla

  • kwiecień 2018
    • 0,9 zł / minuta jazdy, 0,1 zł / minuta postoju (osobowy Nissan Leaf);
    • 1 zł / minuta jazdy, 0,1 zł / minuta postoju (dostawczy Nissan e-NV200);
  • marzec 2018 – 0,9 zł / minuta
  • styczeń-luty 2018 – 0,75 zł / minuta
  • listopad-grudzień 2017 – 0,75 zł / minuta
  • październik 2017 – 0,5 zł / minuta

> Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego w domu? [OBLICZENIA]

Vozilla, czyli samochody elektryczne na minuty

Do końca roku w ramach floty Vozilla ma jeździć 200 samochodów elektrycznych – wszystkie będą na wrocławskich tablicach. Oznacza to, że wraz z wejściem w życie Ustawy o elektromobilności, która definiuje car-sharing jako element miejskiego transportu, Wrocław będzie miał jeden z najbardziej ekologicznych ekosystemów transportowych w Polsce!

Nowe Nissany Leafy we Wrocławiu dostępne w ramach usługi Vozilla (c) Mateusz Tyburski

Samochody Vozilla na placu Solnym. Przywileje, z których korzystają ich kierowcy, dotyczą wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych (c) Mateusz Tyburski

Flota Vozilli będzie liczyła 190 Nissanów Leafów (na zdjęciach) oraz 10 vanów Nissan e-NV200. Dla osób, które chciałyby sobie nimi pojeździć, małe przypomnienie: Nissan Leaf (2017) z baterią 24 kWh ma 135  kilometrów zasięgu, a Nissan e-NV200 – około 115.

Zasięgi samochodów elektrycznych segmentu C liczone według procedury EPA. Nissana Leafa reprezentuje kolor czerwony, samochody dostępne we flocie Vozilla znajdują się w około 1/3 wykresu patrząc od lewej. (c) www.elektrowoz.pl

Vozilla – cennik

Jakie są ceny wypożyczenia aut? Za każdą minutę jazdy zapłacimy 1 zł, postój ma kosztować 0,1 złotego za 1 minutę. Oficjalny start usługi miał miejsce 4 listopada 2017 roku. 19 października, miał miejsce pokaz przedpremierowy. Można było się przejechać i obejrzeć samochody.

Przywileje dla Vozilli i samochodów elektrycznych we Wrocławiu

Wraz z uruchomieniem usługi samochody elektryczne Vozilla mogą jeździć wybranymi buspasami. To jednak nie wszystko – na buspasy zostają wpuszczeni posiadacze wszystkich innych samochodów elektrycznych!

> Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego w domu? Departament Energii: tyle, co dwie pracujące lodówki

Gorzej jest z punktami ładowania. Spośród wszystkich 25 ładowarek, tylko sześć z nich dostępnych jest dla właścicieli innych aut elektrycznych. Stacje ładowania należące do Vozilla umieszczone są na terenach komercyjnych i na razie nie będą dostępne dla reszty mieszkańców.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 45 głosów Średnia: 4.2]