Turecki rysownik postanowił zasymulować, jak będzie wyglądała Tesla Truck. Pickup Tesli został dość tajemniczo zapowiedziany przez Elona Muska i choć znamy kilka jego parametrów technicznych, o jego wyglądzie mamy nikłe pojęcie – dlatego projektanci mają szerokie pole do popisu.

Tesla Pickup: specyfikacja znana, wygląd – niezupełnie

Dzięki informacjom, które Elon Musk rzuca niekiedy na Twitterze, wiemy, że samochód będzie miał 6 miejsc i 640-800 kilometrów zasięgu, „może więcej”. Przy samochodzie tej wielkości oznacza to baterię o pojemności co najmniej 140 kWh. Lub większą.

Jednak o wyglądzie samochodu wiemy niewiele, a teasery Elona Muska raczej nie pomagają. Teaser Tesli Model Y (pierwszy, czarny) znany był od bardzo dawna, a na końcowy kształt będący kopią Modelu 3 nie wpadł nikt:

Przy Tesli Truck sytuacja jest jeszcze bardzo skomplikowana, ponieważ ostatni teaser samochodu nie zawiera nawet sugestii, jaką część auta oglądamy. To fragment przodu z płasko wznoszącą się maską? Skrzynia ładunkowa z boku ciemnym trójkątem kabiny w lewej dolnej części fotografii? Czy coś jeszcze innego?

Według tureckiego rysownika, Emre Husmena, Tesla Truck (Pickup) mógłby łączyć w sobie cechy klasycznych picków, aut przystosowanych do pracy w trudnym terenie oraz samochodów Tesli (źródło ilustracji). Pickup miałby być autem muskularnym, z zaskakująco dużą liczbą wyrazistych przetłoczeń. Naszym zdaniem pojazd sprawia wrażenie skleconego z trzech kawałków: skrzyni pickupa, kabiny z auta osobowego i gigantycznego przodu, który w elektryku nie musi tak wyglądać, bo nie kryje we wnętrzu dużego silnika spalinowego:

Jak naprawdę będzie wyglądał pickup Tesli? Mamy się o tym przekonać jeszcze w tym roku:

> Tesla Truck (Pickup) zostanie pokazana jeszcze w 2019 roku. Elon Musk: Jestem nią najbardziej podekscytowany

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]