Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek, 5 lutego 2018 roku, Ustawę o elektromobilności. Oznacza to, że zacznie ona obowiązywać jeszcze w lutym 2018 roku.

Ustawa o elektromobilności podpisana

Podpisanie Ustawy oznacza zniesienie akcyzy (3,1 procent) na samochody elektryczne, wpuszczenie elektryków na buspasy (ale decyzja należy do samorządów), możliwość tworzenia stref czystego transportu w miastach z całkowitym zakazem wjazdu dla samochodów spalinowych.

Do końca 2020 roku zniesiona zostaje również akcyza na nowoczesne hybrydy ładowane z gniazdka (hybrydy plug-in). Stare hybrydy, w których energia pochodzi ze spalania benzyny, nie zostały objęte Ustawą.

Oprócz tego od 1 lipca 2018 roku wydawane będą nalepki dla samochodów elektrycznych i zasilanych wodorem. Właściciele stacji paliw z ładowarkami będą zobowiązani do podawania cen jednostkowych za energię – czyli za 1 kilowatogodzinę, a nie za 1 minutę postoju.

Więcej na ten temat: Ustawa o elektromobilności: brak akcyzy na elektryki, nalepka na szybę, bez 30 zł za wjazd do centrów miast

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]