Elon Musk zadał na Twitterze pytanie: Czy Tesla powinna mieć megajaskinię [na imprezy] rave pod berlińską Gigafactory? 90,2 procent internautów zagłosowało na TAK, a Musk podsumował to stwierdzeniem „Lud przemówił!”. I… będzie. Wielka jaskinia z „epickim nagłośnieniem i subwooferami wielkości samochodów”.

Najlepsze imprezy w Niemczech? Ten adres, już wkrótce: Tesla, Gigafactory 4, pod Berlinem

W Gruenheide pod Berlinem powstaje Tesla Gigafactory 4. Nie wiadomo, czy prace przy niej zostaną spowolnione przez koronawirusa, który powoli paraliżuje Europę. I czy Elon Musk pojawi się na planowanym na marzec ogłoszeniu startu budowy.

> Oto wizualizacja Tesla Gigafactory 4 pod Berlinem. Niemcy chcą „efektu Tesli” w całym kraju

Wiadomo natomiast, że pod fabryką zostanie stworzona megajaskinia, w której będą odbywały się imprezy przy muzyce rave i gatunkach pokrewnych. Zdecydowali o tym internauci, Musk przyklasnął (źródło):

Z dyskusji, które toczyły się pod twittem, wynika, że pojawi się tam Kraftwerk i Rammstein. Kraftwerk jest zespołem, który stworzył muzykę elektroniczną – i rzeczywiście nie powinno go tam zabraknąć:

Rammstein z kolei to z kolei szeroko pojęty industrial, Tanzmetall (pol. metal do tańczenia), obecnie jeden z najpopularniejszych niemieckich zespołów na świecie. Rammstein nie tworzy rave, ale podczas imprez rave DJ-e mieszają gatunki muzyczne, by zaserwować obecnym kawałki do zabawy.

Gigafactory 4 pod Berlinem ma być gotowa do 2021 roku. Jeśli ma być „jaskinią”, powinna powstać w podziemiach. Można się zatem domyślać, że prace przy niej będą przebiegały wraz z wylewaniem fundamentów pod fabrykę.

Warto dodać, że kilka tygodni temu Elon Musk stworzył własny kawałek techno pt. Don’t Doubt ur Vibe. Głos, który słychać na nagraniu, jest głosem szefa Tesli:

Tekst Don’t Doubt ur Vibe jest nieskomplikowany:

Don’t doubt ur vibe / Nie wątp w swoje klimaty,
It knows it’s true / One wiedzą, że to prawda

Don’t doubt yer vibe / Nie wątp w swoje klimaty,
Because it’s you / Ponieważ to ty.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]