Poczta Polska zdecydowała się na wynajem długoterminowy 20 dostawczych Nissanów e-NV200. Samochody mają trafić do listonoszy praktycznie zaraz, od połowy listopada bieżącego roku. Pojawią się na ulicach Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Wrocławia oraz Warszawy.

Poczta Polska wykorzysta elektryczne samochody dostawcze

Poczta Polska dysponuje dziś aż 6 tysiącami pojazdów o ładowności od 0,5 do 24 ton, z czego 30 procent ma mniej niż cztery lata. Dla operatora pocztowego pracuje ponad 30 tysięcy kurierów i listonoszy, którzy dziennie dowożą kilka milionów przesyłek.

Od połowy listopada do floty dołączy 20 elektrycznych aut dostawczych, Nissanów e-NV200. Samochody trafią do największych miast w Polsce. Poczta Polska nie zdecydowała się na zakup – postawiono na wynajem długoterminowy na trzy lata w firmie Arval Service Lease Polska.

Nissan e-NV200 to niewielki samochód dostawczy o ładowności do 724 kilogramów i przestrzeni ładunkowej o objętości 4,2 metra sześciennego. Wyposażony jest w baterię o pojemności około 37,5 kWh (całkowita: 40 kWh) oraz silnik o mocy 80 kW (108 KM). Choć zwykle podajemy zasięgi według dającej realne wyniki procedury EPA, tutaj lepsze będzie WLTP, ponieważ samochody będą jeździły po mieście.

> Wszystkie samochody dostawcze Citroena z wersjami elektrycznymi od 2020 lub 2021 roku

Otóż zasięg WLTP Nissana e-NV200 to 200 kilometrów w trybie mieszanym, a w czystym trybie miejskim (bardzo wolna jazda, częste postoje) jest to nawet do 301 kilometrów. Oczywiście wartość ta ściśle zależy od ładunku i trybu jazdy.

Zdjęcia: otwierające (c) Nissan, pierwsze w treści (c) Poczta Polska

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]