Amerykański koncern piwowarski Anheuser-Busch zadeklarował chęć zakupu 800 ciągników Nikola zasilanych wodorem. Do 2025 roku firma chce wymienić całą flotę na pojazdy wykorzystujące wyłącznie odnawialne źródła energii.

Ciągniki siodłowe Nikola na amerykańskich drogach

Anheuser-Busch już wcześniej zamówił 40 egzemplarzy Tesla Semi. Jednak obecna deklaracja jest o rząd wielkości większa: firma zadeklarowała chęć zakupu aż 800 ciągników siodłowych Nikola z ogniwami paliwowymi (wodorowymi).

> Autostradowy zasięg Tesla Model S P85D w zależności od szybkości jazdy [OBLICZENIA]

Skąd taka decyzja? Niewykluczone, że Anheuser-Busch obawia się, iż samochody czysto bateryjne nie poradzą sobie z dużymi dystansami. Auta na wodór ograniczone są pojemnością zbiorników na gaz, a proces tankowania przebiega znacznie szybciej niż ładowanie olbrzymich baterii.

Ciągniki Nikola M1 i M2 są obecnie na etapie prototypów. Producent nie daje jednak o sobie zapomnieć: regularnie krytykuje i uderza w Teslę. Na początku maja 2018 roku wyszło na jaw, że Nikola oskarża Teslę o bezprawne wykorzystanie patentów i skopiowanie kształtu kabiny. W 2017 roku firma twierdziła z kolei, że Musk kantuje w kwestii parametrów Semi:

> Nikola Motor: Tesla jest PEŁNA G…NA, a Musk oszukuje! Baterie Tesla Semi muszą ważyć 5 ton!

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.7]