Nikola Motor Company na podstawie danych z prezentacji dokonała własnych obliczeń, ile ważą i jaka jest pojemność baterii Tesla Semi. Konkurencyjnej firmie wyszło, że elektryczny ciągnik siodłowy Tesli powinien mieć baterie o pojemności 1 055 kWh, które ważyłyby między 4,5 a 5,4 tony!

Spór o pojemność baterii Tesla Semi

Nikola Motor to konkurencyjny do Tesli producent ciężkich pojazdów, w tym ciężarówek. Na podstawie podanych przez Elona Muska informacji firma wyliczyła, że baterie Tesla Semi musiałyby mieć około 1,055 megawatogodziny pojemności. Taki pakiet wraz z obudową i chłodzeniem ważyłby 4,5-5,4 tony – mówimy o samych tylko bateriach!

Gdyby pojemność z obliczeń okazała się prawdziwa, ładowanie Tesla Semi od 0 do 80 procent w 30 minut oznaczałoby konieczność pompowania do baterii mocy równej 1,5 megawata, czyli 1 500 kilowatów! Nikola Motor – która niewątpliwie ma doskonałe rozeznanie w branży – oszacowała zatem pojemność baterii i moc ładowarek wyżej niż wynikło z obliczeń redakcji www.elektrowoz.pl:

> Baterie Tesla Semi mają 644 kWh pojemności, a moc Tesla Megacharger to 1 000 kW, czyli 1 MW? [OBLICZENIA]

Osobie, która dokonywała obliczeń, najwyraźniej puściły nerwy. W jednej z wypowiedzi pojawiło się nawet stwierdzenie, że Elon Musk i Tesla są pełne g…na, a prezes firmy oszukuje akcjonariuszy.

Oto te wypowiedzi na Twitterze (w języku angielskim):

Elektryczne ciężarówki na Facebooku – ZOBACZ i zalajkuj:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.5]