Kilka miesięcy temu Volvo Trucks – firma produkująca ciężarówki, ciągniki siodłowe i autobusy – rozmawiało ponoć z Samsungiem SDI nad bateriami do swoich pojazdów. Wygląda na to, że rozmowy potoczyły się błyskawicznie. Pierwsze elektryczne ciężarówki Volvo mają się pojawić u wybranych klientów już w 2018 roku!

Elektryczne Volvo: testy od 2018, sprzedaż od 2019 roku

W 2018 roku prowadzone będą tylko testy z wybranymi partnerami, natomiast od 2019 roku ciężarówki mają być dostępne w sprzedaży. To gigantyczny skok naprzód, jeśli porównać go na przykład z ewolucją ogniw wodorowych, które na poważnie komercjalizuje tylko Nikola Corp.

Przejście na napęd elektryczny ma pozwolić Volvo jeździć ekologicznie i funkcjonować nawet w zamkniętych dla diesli strefach miast. Silniki elektryczne mają jeszcze jedna zaletę: są ciche, umożliwiają więc transport w godzinach wieczornych i nocnych bez zakłócania spokoju mieszkańców. Wieczorno-nocne jazdy pozwalają również na efektywniejsze wykorzystanie dróg.

> Tesla Model 3 Performance [FOTO] zepsuje sprzedaż Audi RS4?

Elektryczne pojazdy Volvo Trucks mają bazować na rozwiązaniach stosowanych w elektrycznych autobusach tej samej marki.

Warto dodać, że rok 2019 to jeden z ostatnich momentów na wprowadzenie takich pojazdów na rynek – ten bowiem bacznie przygląda się elektrycznej ciężarówce Tesla Semi. Jeśli okaże się, że pojazd Tesli odniesie sukces, na rynku producentów pojazdów dostawczych może dojść do sporych przetasowań.

> Nikola Motor: Tesla jest PEŁNA G…NA, a Musk oszukuje! Baterie Tesla Semi muszą ważyć 5 ton!

Warto przeczytać: Volvo Trucks to begin selling electric trucks in 2019

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczne ciężarówki Daimler już na drogach

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]