Peugeot wprowadził do oferty trzeci elektryczny samochód dostawczy po e-Expercie i e-Boxerze. To Peugeot e-Partner, niewielki van dostępny w cenie od 113 000 zł netto w wariancie Furgon Standard oraz od 122 900 zł netto / 151 167 zł brutto w wersji osobowej („brygadowej”) z pięcioma miejscami.

Peugeot e-Partner: cena, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Wszystkie edycje auta – zarówno bagażowa, jak też osobowa – dysponują tylko jedną baterią i tylko jednym silnikiem. To odpowiednio 45 (50) kWh i 100 kW (136 KM) napędzające przednie koła. Producent obiecuje, że zasięg WLTP Peugeota e-Partnera to 275 jednostek, co powinno przełożyć się na 235 kilometrów realnie w trybie mieszanym, przy czym jest to wartość nieostateczna, ponieważ trwa procedura homologacji auta.

Peugeot e-Partner dostępny będzie w dwóch długościach nadwozia (Standard i Long) oraz dwóch wariantach zabudowy: furgon z maksymalnie trzema miejscami i skrzynią ładunkową oraz furgon brygadowy z pięcioma miejscami w kabinie. Auta mają do 800 lub 750 kilogramów ładowności (Standard/Long), o 200 kilogramów mniej niż oferują identyczne warianty spalinowe z silnikami Diesla lub benzynowymi. Przestrzeń ładunkowa ma mieć do 4,4 m3 niezależnie od wybranego napędu.

Zgodnie z informacjami, których w 2020 roku udzielała Grupa PSA (dziś: Stellantis), każde 100 kilogramów przewożonego towaru przekłada się na utratę 5 jednostek zasięgu WLTP. Załadowanie samochodu do pełna powinno zatem zmniejszać zasięg do około 235 jednostek WLTP, 200 kilometrów realnie. Przedstawiciele Grupy PSA utrzymywali wtedy, że aż 83 procent nabywców ich vanów pokonywało mniej niż 200 kilometrów dziennie.

Standardowa ładowarka pokładowa e-Partnera ma 7,4 kW (1-f; 7,5 h do pełna) mocy, opcjonalnie możliwe jest zamówienie wersji trzyfazowej (3-f) działającej z mocą do 11 kW (5 h do pełna). Przy ładowaniu prądem stałym samochody powinny rozpędzać się do 100 kW (30 minut do 80 procent).

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]