Podczas targów Hannover Motor Show 2018 Ford pokazał ciągnik siodłowy przyszłości: Ford F-Vision Future Truck. Projekt został stworzony przez amerykańsko-tureckie zakłady Ford Otosan, pojazd ma być elektryczny i niemal całkowicie autonomiczny.

Elektryczny Ford F-Vision – inspirowany kaskiem czy Tesla Semi?

Ford zaprezentował pojazd, ale nieszczególnie dużo o nim opowiadał. Uwagę zwraca kształt kabiny, który nawiązuje do kasku motocyklowego lub, jak twierdzi sam Ford, do bohaterów komiksów Marvela (Iron mana?). Kolorystyka przywołuje na myśl Tesla Semi, co prawdopodobnie było zamierzonym efektem.

Ford F-Vision ma być ciągnikiem elektrycznym i obsługującym czwarty, przedostatni poziom autonomiczności. Oznacza to, że kierowca będzie potrzebny tylko w wyjątkowych okolicznościach. Skoro jednak będzie potrzebny, wykonano do niego drzwi za prawym przednim kołem – rozwiązanie takie widuje się raczej w autokarach niż ciągnikach siodłowych.

> Oto Vera: autonomiczny, elektryczny ciągnik siodłowy Volvo Trucks. Wizja na rok 2025? 2028?

Przedni zderzak samochodu wyposażony jest w zestaw diod LED, które mogą wyświetlać kształty i kolory, by w ten sposób informować o stanie pojazdu. Stylistyka kabiny została rozciągnięta na naczepę. Zestaw wygląda dzięki temu futurystycznie, ale jest anonimowy i trudno spodziewać się, że firmy nie zechcą wykorzystać darmowej powierzchni reklamowej w pojeździe:

Daty premiery Forda F-Vision nie ujawniono.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.6]