DAF poinformował, że jeszcze w tym roku rozpocznie testy elektrycznej śmieciarki opartej na nowym modelu CF Electric 6×2. W 2020 roku elektryczny DAF ma trafić do służby na ulicach Rotterdamu. Pojazd wyposażono w zespół napędowy VDL E-Power o mocy 210 kW.

DAF CF Electric – zasięg mały, ale wystarczy

Prototypowa wersja zespołu napędowego VDL E-Power w DAF-ie z trzema osiami (6×2) została zaprezentowana w maju 2019 roku. Silnik samochodu ma 210 kW (286 KM) mocy i 2 000 Nm momentu obrotowego. Całkowita pojemność baterii wynosi 170 kWh i, jak zadeklarowali producenci, powinna wystarczyć na przejechanie 100 kilometrów.

Szybkie ładowanie zajmuje do 30 minut, pełne – 1,5 godziny. Samochód ma więc umiarkowany zasięg, ale całkiem szybko się ładuje. Producent mówi zresztą otwarcie, że śmieciarki i tak wracają co kilka godzin do bazy, pojazd będzie miał więc czas na uzupełnienie energii w akumulatorach.

DAF CF Electric 6×2 jest cięższą wersją wariantu z dwiema osiami (4×2), którego testy w dostawie towarów i przewozie kontenerów prowadzone są od końca 2018 roku. Modele 4×2 pracują m.in. dla firmy logistycznej Rhenus oraz sieci marketów Jumbo. Z kolei śmieciarki (6×2) zostaną wprowadzone do taboru firm HVC, Rova i Cure oraz pojawią się w Rotterdamie i Eindhoven.

> Cybertruck Tesli / Tesla Truck – wrażenia z jazdy [WIDEO]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]