News z kategorii „Rozrywka i ploteczki”, ale warto go przytoczyć 🙂 W trakcie weekendu na ulicach Hawthorne uchwycono Cybertrucka. Okazało się, że jeździł nim Jay Leno, któremu towarzyszył Elon Musk. Dwa dni później Cybertruck wraz z Teslą Semi został uchwycony pod centrum projektowym Tesli w Hawthorne (Kalifornia, Stany Zjednoczone).

Przygotowania do podsumowania IV kwartału 2019

W czwartek, 30 stycznia, o godzinie 0.30 czasu polskiego, odbędzie się (tele)konferencja Tesli z akcjonariuszami, w trakcie której kalifornijski producent podsumuje czwarty kwartał 2019 roku oraz zapewne cały miniony rok. Wygląda na to, że szefowi Tesli będzie towarzyszyła zarówno Tesla Semi, jak i Cybertruck, co sygnalizuje dobre samopoczucie Muska i zwiastuje sporo ciekawostek.

Trudno się dziwić, jeśli wziąć pod uwagę, że wartość rynkowa Tesli przebiła niedawno 100 miliardów dolarów, co wywindowało producenta na drugie miejsce w rankingu marek motoryzacyjnych na amerykańskim rynku. Wyżej jest już tylko Toyota.

Plotkuje się, że podczas tej telekonferencji zostanie ogłoszone rychłe wprowadzenie do sprzedaży Tesli Model Y – elektrycznego crossovera na bazie Tesli Model 3.

> Tesla Model Y z dostawami od lutego? Czytelnik: Doszły mnie słuchy, że zaproszą mnie wkrótce na jazdę

Dwa dni wcześniej Cybertruck został uchwycony w Hawthorne, niedaleko siedziby SpaceX. Chyba po raz pierwszy w historii za kierownicą samochodu nie siedział ani Elon Musk, ani też nikt z pracowników Tesli. Według świadków auto prowadził Jay Leno, prowadzący w Stanach Zjednoczonych popularny show telewizyjny „Jay Leno’s Garage” – co sugeruje, że elektryczny pickup Tesli pojawi się w jednym z odcinków programu.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.8]