Na kanale Marek Drives pojawiło się nagranie z elektryczną Kią e-Soul w roli głównej. Youtuber Marek Wieruszewski raczej nie miał zbyt wiele czasu na zapoznanie się z autem, bo w wideo poznamy głównie szczegóły techniczne i elementy obsługi elektryka. Ważny jest jednak fakt, że Wieruszewski nie szukał na siłę problemów, a docenił frajdę z jazdy.

Zanim przejdziemy do streszczenia wideo, dwa słowa przypomnienia, czyli dane techniczne Kia e-Soul:

  • wersje: 39,2 kWh + 100 kW/136 KM lub 64 kWh + 150 kW/204 KM,
  • segment: B-SUV, czyli miejski crossover,
  • wymiary: długość – 4,195 metra, rozstaw osi – 2,6 metra,
  • bateria: 39,2 kWh lub 64 kWh (pojemności użyteczne),
  • zasięg realny w trybie mieszanym i dobrych warunkach: ~230-240 km (39,2 kWh), 391 km (64 kWh),
  • dostępność: II połowa 2019 roku,
  • cena: 155-160 tys. zł dla wersji 39,2 kWh, prawdopodobnie od 180 tysięcy złotych dla wersji 64 kWh.

Kia e-Soul: opinia Marek Drives

Marek Wieruszewski, właściciel kanału Marek Drives, opowiadał o obu wersjach e-Soula, ale testował prawdopodobnie model 64 kWh w wysokiej opcji wyposażenia. Prezentacja samochodu była bez wodotrysków, Wieruszewski przypominał przede wszystkim szczegóły techniczne auta, jego możliwości i sposoby ładowania – oraz zapowiadał szerszą recenzję w przyszłości.

Intrygującą dygresją była wzmianka o trybach jazdy. Youtuber dostrzegł możliwość wyboru trybu Sport, ale zasugerował, że ważniejsza dla niego jest jazda ekonomiczna i próba wyciśnięcia maksymalnego zasięgu z samochodu – to dość częsta cecha wśród miłośników elektryków: jest bezpiecznie i rozsądnie zamiast ostro i… 15 minut krócej.

> Tesla Model 3 w Polsce, czyli oglądamy! [wideo]

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gwarancja na Kię e-Soul ma 7 lat, ale w samochodzie górna granica to 150 tysięcy kilometrów. W przypadku baterii nie ma limitu przebiegu, a pakiet podlega wymianie, gdy pojemność spadnie do 70 procent wartości pierwotnej.

Sporą część filmu zajmuje opowieść o systemie UVO Connect zintegrowanym z aplikacją mobilną, za pomocą której możliwe jest sterowanie samochodem. Niestety, o ile e-Soul ponoć obsługuje już system UVO Connect, o tyle appka ma być dostępna dopiero w 2020 roku.

Warto obejrzeć:

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]