No i minął nam rok 2019. To był dla nas bardzo dobry okres z solidnymi wzrostami w segmencie liczby użytkowników i przychodów. Bardzo dobry był dla nas także grudzień, choć w stosunku do listopada odnotowaliśmy delikatny zjazd. Ale… to jest nam nawet na rękę.

Elektrowoz.pl – gdzie jesteśmy

W grudniu 2019 roku witryna www.elektrowoz.pl miała 325,8 tysiąca Czytelników (uu według Google Analytics), którzy wygenerowali 1,27 miliona odsłon. To słabiej niż w rekordowym listopadzie, ale lepiej niż w październiku. Taki wzrost nam pasuje, bo odpowiada naszym intuicjom, potrafimy go uzasadnić i się w nim poruszać. A piki, jak to piki, czasem są, a czasem ich nie ma.

Zresztą, jeśli się przyjrzycie, zauważycie, że czerwiec, wrzesień i grudzień układają się w jedna linię. I o to nam chodzi: rozsądek, spokój, budowanie pozycji. Walczymy ze sobą i staramy się pokonywać wewnętrzną potrzebę codziennej walki o kliki. Bo walka o kliki prowadzi do wykolejenia witryny.

Disqus, czyli komentarze

Mimo spadku oglądalności w stosunku do listopada, liczba komentarzy w obu miesiącach była niemal identyczna: 3 654 dla grudnia i 3 652 dla listopada:

Spodziewamy się, że w styczniu będzie słabiej, ponieważ zablokowaliśmy możliwość komentowania kilku osobom. To niezbyt demokratyczne rozwiązanie, jednak przyjęliśmy za założenie, że wydawca odpowiada zarówno za treść, jak też za komentarze. Nie patrzymy na to, czy ktoś wyraża w nich sympatię do nas, czy może wręcz przeciwnie – mamy grubą skórę 🙂 Nie tolerujemy jednak chamstwa, głupoty, marnowania naszego czasu („nie czytam treści, tylko wstęp i idę komentować”) oraz zarzucania nam kłamstwa.

Nie jest nam najlepiej z tymi blokadami, ale cóż.

Przychody, biznes, przyszłość

Pamiętam, gdy w grudniu 2017 roku chwaliliśmy się, że zarobiliśmy niemal 338 złotych. Wywołało to kilka uśmiechów 🙂 Dwa lata później jest już przyjemniej: sumaryczny przychód osiągnął około 9,5 tysiąca złotych. Za moment zaczynamy poszukiwania współpracowników 🙂

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]