Na Twitterze pojawiła się wzmianka o oprogramowaniu Tesli oznaczonym numerem 2020.4.11. Nie widać w nim żadnych nowości za wyjątkiem jednej: większego zasięgu samochodu prezentowanego na wyświetlaczu. Prawdopodobnie zauważą go wyłącznie właściciele najnowszych Tesli Model S i X Long Range Plus (LR+).

Nowa Tesla Model X (2020) Long Range Plus z zasięgiem 570/565 kilometrów?

Tesle „Long Range Plus” zastąpiły w amerykańskim konfiguratorze Tesli warianty Long Range niecałe trzy tygodnie temu, w połowie lutego 2020. Nie widać było po nich żadnych aktualizacji oprócz jednej – zwiększyły im się całkowite zasięgi na baterii.

> Nowe Tesle Model S/X „Long Range Plus” zamiast „Long Range”. Zasięgi rosną do niemal 630 i 565 kilometrów

Teraz na Twitterze pojawił się wpis internauty, który ma zupełnie nową Teslę Model X, z przebiegiem zaledwie 769 kilometrów. Otrzymał on aktualizację oprogramowania do wersji 2020.4.11 i na jego wyświetlaczu pojawiła się informacja o 354 milach (570 kilometrach) zasięgu na baterii (źródło):

Tesle Model S i X Long Range Plus dostępne są obecnie wyłącznie w amerykańskim konfiguratorze. Nie ma ich jeszcze w Europie (stan na 5 marca 2020). Według Elona Muska większy zasięg to „zbiór małych ulepszeń”, chociaż nie jest jasne, gdzie te ulepszenia zastosowano.

Pierwsza dostarczona i zaobserwowana Tesla Model X Long Range Plus (oznaczana jako Model X LR+) posiada tę samą wersję baterii (rev F), co wcześniejsze warianty Long Range:

Mimo tej samej wersji akumulatorów, samochód zgłasza jednak 351 mil (565 kilometrów) zasięgu na baterii. Czyli o pięć kilometrów mniej niż Model X LR+ z wspomnianego powyżej twitta, ale o 37 kilometrów więcej niż klasyczna Tesla Model X Long Range (bez „Plus”). Poniższy samochód również posiadał najnowsze software 2020.4.11 (źródło):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 2.6]