Informowaliśmy dwa dni temu, że 15 lipca wystartuje polski serwis Tesli. I rzeczywiście mogły być takie plany: właśnie 15 lipca pojawił się na oficjalnej mapie na Tesla.com, opublikowany został również numer telefonu do niego. Jednak tego dnia jego pracownicy twierdzili, że to jeszcze nie teraz – serwis wystartował dzień później, 16 lipca 2019 roku.

Polski serwis Tesli już oficjalnie działa

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Tesli (TUTAJ), serwis znajduje się na ulicy Powsińskiej 69/71a – czyli w tej lokalizacji, którą opisujemy od kilku tygodni. Numer telefonu do pomocy technicznej to +48 22 307 26 45, dokładnie ten sam, który podawany jest na mapie przy Superchargerach.

> Serwis Tesli w Polsce na ul. Powsińskiej w Warszawie. Oficjalna sprzedaż nie wcześniej niż za kilka miesięcy

Przed momentem Tesla rozesłała mailing o następującej treści:

As our network of Tesla owners in Poland continues to grow, we’re excited to announce the opening of our Service Center in Warsaw.

The new location provides a convenient way for you to access quick and seamless service. Simply log in to your Tesla app, scroll down to ‘Schedule Service’ and select your preferred appointment date.


We look forward to welcoming you.

A zatem do umówienia się na wizytę serwisową wystarczy skorzystanie z aplikacji Tesli. Serwis czynny jest w godzinach od 8 do 17.30 w dni robocze.

Informacje z wczoraj, 15 lipca 2019

Jeden z naszych Czytelników, Pan Jacek, pojawił się w poniedziałek na miejscu. Oto, czego się dowiedział (źródło):

A wracając do tematu SC na Powsińskiej, to właśnie stamtąd wróciłem. Uzyskałem info od panów w kombinezonach z napisem Tesla ustawiających gadżety w garażu, że jeszcze nie są „otwarci”, ale ten moment jest już blisko. Zdecydowanie zaprzeczyli, że w ramach serwisu będzie wybudowany jakikolwiek SC. Na chwile obecna nie ma takich planów, chyba, że sprzedaż Tesli w PL pójdzie w górę (padło słowo 1000, ale tym bym się nie sugerował).

Wzmiankowany „SC” to oczywiście Supercharger. Dwa dni temu pozwoliliśmy sobie bowiem na spekulację, że roboty budowlane na pierwszym planie to przygotowania do uruchomienia Superchargera:

Budowa Superchargera wydawała nam się o tyle logiczna, że centra serwisowe często posiadają własne stacje ładowania. Ponadto Tesla (?) wyłączyła Supercharger w Poznaniu – nie działa on od wielu tygodniu – dlatego mieszkańcy Warszawy mogliby mieć nadzieję na uruchomienie pobliskiej stacji ładowania. Tesla miałaby po prostu gotowe, nieużywane urządzenia, które można by zainstalować w innej lokalizacji. Jednak, jak widać, na razie do niczego takiego nie dojdzie, a nasi Czytelnicy informują nas, że Supercharger w Poznaniu zostanie uruchomiony po naprawie.

Zdjęcie robót budowlanych i serwisu: (c) Czytelnik Sławek

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]