Z coraz większej liczby źródeł napływają do nas informacje, że polski serwis Tesli zostanie uruchomiony przy ulicy Powsińskiej w Warszawie. Ma on wystartować jeszcze w lipcu 2019, ale nie należy się spodziewać, że wraz z uruchomieniem serwisu ruszy także oficjalna sprzedaż Tesli w Polsce. Na to drugie będziemy musieli poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Polski serwis Tesli: ul. Powsińska 69/71a, Warszawa?

Dokładny adres serwisu jako pierwszy podał portal TeslaNEWS, powołując się zresztą na dyskusję prowadzoną na stronie www.elektrowoz.pl (źródło). Podobne informacje napływają do nas także z innych źródeł, a Czytelnik Pan Vigo – dotychczas najlepiej zorientowany w temacie – otrzymał maila od Tesli z dokładnie tym adresem w stopce.

Serwis Tesli ma funkcjonować na terenie firmy Vcentrum, która reklamuje się jako „Salon samochodów luksusowych i premium w Warszawie” i posiada łącznie 30 stanowisk naprawczych. Aktualnie na ulicy Powsińskiej 69/71a obsługiwane są samochody marek BMW, Jaguar Land Rover, Mercedes i Porsche. Nieoficjalnie mówi się, że pod marką Tesli lokalizacja może ruszyć jeszcze w lipcu – ale warto pamiętać, że w czerwcu kończy się kwartał, a raporty kwartalne Tesli mają to do siebie, że sporo zmieniają.

> Tesla zamyka showroomy, będzie sprzedaż online i serwisy. Salon Tesli w Polsce też nie powstanie – tylko warsztat?

Osoby, które miały okazję porozmawiać z pracownikami Tesli, twierdzą, że uruchomienia centrum serwisowego nie należy traktować jako równoważnego ze startem sprzedaży. Polska ma trafić do grupy krajów „core”, w których oficjalnie można kupić samochód Tesli płacąc w lokalnej walucie, najwcześniej za kilka miesięcy. Dokładną wiedzę na ten temat mają zapewne tylko osoby z wyższego kierownictwa kalifornijskiego producenta.

Lokalizacja na mapie znajduje się TUTAJ.

Zdjęcie: (c) Google

Aktualizacja: 2019/06/27, 14.06 – wzmianka o Czytelniku, rezygnacja z trybu przypuszczającego

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]