Oprogramowanie Tesli 2019.36.1 było pierwszą aktualizacją, która pozwoliła na znacznie szybsze ładowanie Tesli Model 3 Standard Range Plus. Jednak update szybko wycofano, a w wydaniu 2019.36.2.1 moc została po staremu – ku rozczarowaniu wielu właścicieli najtańszych Tesli. Na szczęście zaczęło pojawiać się update 2019.40.1.

Tesla software 2019.40.1 – nowe funkcje i zmiany

Zgodnie z ilustracją umieszczoną na Twitterze przez konto Tesla Tested (źródło), w Tesli Model 3 Standard Range Plus pierwszym wymienianym ulepszeniem jest możliwość ładowania z mocą do 170 kW. Najmocniejsze stacje ładowania w Polsce, włączając w to Superchargery, oferują obecnie 150 kW mocy, więc właściciele Modelu 3 SR+ powinni spodziewać się w najlepszym razie takiej wartości.

> POZNAŃ. Jest! Stacja ładowania GreenWay Polska o mocy do 150 kW już dostępna

Dodajmy, że występuje ona w przedziale od kilkunastu do około czterdziestu kilku procent naładowania baterii. Poza tym przedziałem moc ładowania spada.

Oprócz tego producent zapowiada lepsze działanie automatycznych wycieraczek, które powinny szybciej reagować na lekki deszcz oraz precyzyjniej dostosowywać szybkość pracy do opadów. Co ciekawe: jeśli kierowca zdecyduje się na ręczną korektę pracy wycieraczek, informacja ta zostanie wykorzystana do trenowania sieci neuronowych i może pojawić się w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Ostatnia widoczna na ekranie to pewniejsza zmiana pasów ruchu na ulicy. Tesla ma działać szybciej i być mniej zachowawczo-ostrożna niż dotychczas:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]