Na grupie Nissan Leaf Polska pojawiły się zdjęcia Pana Tomasza, który pracuje w salonie Nissana w Norwegii. Pokazał on, jak wygląda wymiana silnika w Leafie 1, a przy okazji zdradził kilka ciekawych statystyk i zadeklarował, kiedy taka wymiana staje się konieczna.

Wymiana silnika w Leafie ZE0? Ekspert: w wyjątkowych okolicznościach

Jak zdradził Pan Tomasz na kilka tysięcy sprzedanych Leafów silnik wymieniono w zaledwie trzech samochodach (źródło). Oznacza to, że awarii uległ około promil aut. Trudno zresztą mówić o poważnej awarii, ponieważ silnik nadal „działa super”, a jedynym objawem problemu jest lekko słyszalny stuk podczas mocnego dodania gazu.

> Ile kosztuje wymiana baterii w elektrycznym Nissanie Leafie? Wygląda na to, że podrożało do granic opłacalności

Prawdopodobnie chodzi o dźwięk zbliżony do tego, który pojawiał się w niektórych Teslach i który również prowadził do wymiany silnika:

Pracownik serwisu Nissana podzielił się jeszcze jedną ciekawostką: otóż Nissan nie przewiduje w ogóle wymiany oleju w reduktorze (przekładni). Czemu w zasadzie trudno się dziwić, bo jest to kilka na stałe zazębionych kół, które nie podlegają żadnym przesunięciom, nie ma więc ryzyka ich uszkodzenia.

Nota od redakcji: Nissan Leaf ZE0 to pierwsza generacja samochodu. Druga, sprzedawana obecnie, to Leaf ZE1.

Na zdjęciu: Wymiana silnika w Nissanie Leafie pierwszej generacji (c) p. Tomasz / Nissan Leaf Polska

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.4]