Samochody Tesla wykorzystują moduł GSM/3G/HSPA/LTE, żeby utrzymywać połączenie z internetem. Do stycznia 2018 roku łącze komórkowe w Tesla Model S miało być za darmo, tj. wliczone w cenę auta. Czy później właściciel samochodu będzie musiał go zapłacić? Ile kosztuje abonament za łącze w Tesli?

Abonament za internet w Tesli – jaka cena?

Na forum dyskusyjnym poświęconym Tesli pojawiło się ciekawe zapytanie. Jeden z użytkowników próbował się dowiedzieć, ile będzie go kosztował abonament za łącze komórkowe, gdy skończy się czteroletni darmowy okres. Okazuje się, że… nikt tego nie wie. Na stronach Tesli nie pojawiły się żadne informacje na ten temat.

> Jak Tesla pobiera aktualizacje oprogramowania? Przez WiFi czy kabel? [ODPOWIADAMY]

Tymczasem łącze komórkowe w Tesli wykorzystywane jest do zdalnej diagnostyki, do obsługi nawigacji, do pobierania danych o ruchu czy do aktualizacji oprogramowania. Regularnie przesyła spore pakiety danych.

Jeden z użytkowników zasugerował, że łącze może być darmowe przez cały czas życia samochodu, przynajmniej w Tesla Model S i Tesla Model X.

> Najdłuższa trasa na jednym ładowaniu? Tesla Model S przejechał… 1 078 kilometrów! [WIDEO]

Darmowy okres mija w styczniu 2018 roku. Jeśli więc zostanie wprowadzony abonament, informacja na jego temat właśnie wtedy powinna ujrzeć światło dzienne.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]