Z różnych stron płyną narzekania na warszawski serwis Tesli. Dobre doświadczenia płynące z eksploatacji samochodów ulegają gwałtownej erozji, gdy okazuje się, że na naprawę czeka się tygodniami i nie zawsze przebiega ona zgodnie z planem. W dodatku właśnie przerwano sprzedaż części do aut.

Miesięczny urlop od sprzedaży części

Dotychczas części do samochodów marki Tesla można było zamawiać pod adresem [email protected] . Jak jednak dowiedział się nasz Czytelnik, Pan Marek, od 30 czerwca 2020 roku nie ma takiej możliwości. Sprzedaż na zewnątrz nie będzie prowadzona do końca lipca, normalnie obsługiwany jest natomiast serwis.

> Tesla dostarczyła w drugim kwartale 90 650 samochodów. Analitycy wieszczyli, że będzie 60-70 tys.

Innymi słowy: jeśli zechcemy coś naprawić, nawet drobnostkę, z którą poradzilibyśmy sobie na własną rękę (np. wymiana kamery w błotniku), nie dostaniemy takiej możliwości. Co najmniej do końca lipca w warszawskim oddziale Tesli nie kupimy części. Albo będziemy jeździć z częściowo niesprawnym samochodem, albo zdecydujemy się na wizytę w serwisie – który już dziś jest mocno obciążony.

Tesla tłumaczy decyzję brakiem zasobów do obsługi zewnętrznych zamówień i zapowiada, że prośbę będzie można powtórzyć w sierpniu. Nie oznacza to oczywiście, że w sierpniu sprzedaż części z powrotem ruszy.

> Tesla Model 3 w policji wychodzi na czysto już po 19 miesiącach. Naprawy? Jedna wymiana tylnych opon

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: warto przekazać tę wieść samochodowi, w lipcu ma nie być żadnej awarii 😉 Czego zresztą życzymy wszystkim Czytelnikom, nie tylko posiadaczom Tesli…

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3.3]