Według portalu Clean Fleet Report, Nissan opublikował właśnie aktualizację oprogramowania dla pierwszej generacji Nissanów Leafów z baterią 30 kWh. Nowy software ma zapobiegać szybkiej degradacji ogniw.

Nowe oprogramowanie dla Nissanów Leafów

Aktualizacja ma dotyczyć elektrycznego Nissana pierwszej generacji wyposażonego w baterię o pojemności 30 kWh i pochodzącego z roczników 2016-2017. Oprogramowanie ma rozwiązywać problem szybkiej degradacji baterii, która niedawno wyszła na jaw:

> Czy warto kupić Nissana Leafa 30 kWh? Niekoniecznie, baterie mają problem

Według informacji Clean Fleet Report, Nissan dowiedział się o problemie jesienią 2017 roku. Uznano, że jest to błąd oprogramowania w kontrolerze, który powoduje niewłaściwe oszacowanie poziomu naładowania i zasięgu na baterii. W efekcie samochody wyświetlały zaniżone dane na temat pojemności i odległości, jaką auto mogło jeszcze przejechać.

Aktualizacja software’u ma dotyczyć aut w Ameryce Północnej niezależnie od przebiegu oraz ewentualnej wcześniejszej wymiany baterii. To tylko spekulacje, ale warto mieć świadomość, że wraz z nią można „nabawić się” rapidgate, czyli problemu z niską mocą ładowania podczas 2-3 szybkiego wpięcia samochodu do szybkiej ładowarki Chademo.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]