Jak włączyć menu serwisowe w BMW i3? Jak sprawdzić pojemność baterii BMW i3? Jak sprawdzić pojemność zbiornika paliwa BMW i3 REx? Oto instrukcja, krok po kroku:

Menu serwisowe / pojemność baterii w BMW i3

Aby wejść do menu serwisowego i sprawdzić pojemność baterii w kWh w BMW i3, wykonaj opisane poniżej operacje. Uwaga, wszystkie elementy menu podajemy w wersji angielskiej / polskiej, na ekranie będzie wyświetlać się tylko jedna z nich. Wersja angielska powinna być identyczna, polskie tłumaczenie może się różnić w zależności od wersji samochodu.

 1. Uruchom samochód, żeby znalazł się w trybie Ready / Gotowy
 2. Wciśnij i przytrzymaj przycisk służący do resetowania przebiegu, który znajduje się lewym brzegu wyświetlacza (na dole)
 3. Po wyświetleniu się dodatkowego menu, wciśnij i przytrzymaj ponownie przycisk, żeby wejść do menu 01 Identification / 01 Identyfikacja
 4. Gdy wejdziesz do menu, przyciskaj przycisk, żeby wyświetlić cyfry numeru VIN
 5. Z wyświetlonej liczby (np. V284963) zsumuj pięć ostatnich cyfr, na przykład: 8+4+9+6+3 = 30 <- ich suma, czyli liczba „30” będzie kodem, z którego zaraz skorzystamy.
 6. Wyjdź następnie z menu 01 Identification / 01 Identyfikacja wciskając i przytrzymując wcześniejszy przycisk
 7. Klikaj przycisk, aby przejść do menu 10 Unlock / 10 Odblokowanie
 8. Po wejściu do środka zobaczysz napis: LOCK : ON / ZABLOKOWANE: TAK, CODE: 00 / KOD: 00
 9. Klikaj przycisk z boku tyle razy, ile wynosiła suma z kroku 5. U nas będzie to 30. Gdy dojdziesz do swojej sumy, wciśnij i przytrzymaj przycisk.
 10. Zauważysz teraz, że pod menu 10 Unlock / 10 Odblokuj pojawiło się menu 13 Fuel Tank/Battery / 13 Zbiornik paliwa/Bateria oraz kilka innych opcji.
 11. Wejdź do menu 13 Fuel Tank/Battery / 13 Zbiornik paliwa/Bateria ustawiając na nim podświetlenie i przytrzymując przycisk
 12. Klikając przycisk kilkukrotnie dojdź do opcji Batt. Kapa. max. Wyświetli się w niej maksymalna pojemność baterii samochodu. W poniższym przypadku jest to 19,4 kilowatogodzin (kWh), co odpowiada BMW i3 60 Ah.

Maksymalna pojemność baterii danego egzemplarza BMW i3 ukryta jest w menu serwisowym samochodu

Jak sprawdzić pojemność zbiornika paliwa w BMW i3? Znajduje się ona w tym samym menu serwisowym. Całą operację możesz również obejrzeć na filmie:

> BMW i3 90 kWh? Lion E-Mobility chce pokazać prototyp baterii wypełnionej cieczą

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]