Elektryczny skuter Vespa został po raz pierwszy zaprezentowany w 2016 roku, ale wtedy nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów dotyczących projektu. Teraz wiadomo już, że Vespa Elettrica wejdzie do sprzedaży w 2018 roku, a zamówienia będzie można składać od wiosny 2018 roku.

Vespa Elettrica – dane techniczne

Vespa Elettrica celuje w segment skuterów spalinowych z silnikami o pojemności 50 centymetrów sześciennych (cm3). Silnik elektryczny skutera ma mieć moc 2,7 konia mechanicznego (maksymalnie: 5,4 KM).

> BADANIE: Polacy chcą samochodu elektrycznego tańszego niż spalinówka, z zasięgiem 201-500 km, z wynajmem baterii

Skuter ma być dostępny w dwóch wersjach: czysto elektryczna Elettrica pozwoli na przejechanie 100 kilometrów na jednym ładowaniu, natomiast hybryda plug-in Elettrica X z dodatkowym silnikiem spalinowym przejedzie 50 kilometrów na baterii oraz dodatkowe 150 km na benzynie (silnik spalinowy ładuje baterię).

Baterię zaprojektowano do około 1 000 cykli ładowania lub przejechania 50-70 tysięcy kilometrów. Po tym okresie powinna ona nadal zachować 80 procent pojemności. Cena skutera Vespa Elettrica nie została jeszcze podana; wiadomo tylko, że we Włoszech skuter ma być sprzedawany wyłącznie w leasingu z dodatkowym pakietem usług.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 20 głosów Średnia: 4.2]