Gdy portal www.elektrowoz.pl opisywał przywileje dla samochodów elektrycznych w Warszawie, cytował zapowiedź Zarządu Transportu Miejskiego zgodnie z którą na parkingach P+R miały powstać ładowarki. Wygląda na to, że obietnice doczekają się realizacji: pierwsze dwa słupki ładowania pojawią się na parkingu P+R Metro Młociny I.

Gdzie pierwsze ładowarki na parkingach Park+Ride w Warszawie?

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Warszawa.pl, właśnie zmieniony został regulamin parkingów P+R. Najważniejsza zmiana dotyczy jednośladów i samochodów elektrycznych, które będą mogły stać na parkingach także w nocy. Właściciele jednośladów nie będą musieli z tego powodu uiszczać żadnych opłat, natomiast właściciele samochodów elektrycznych zostaną poproszeni o wyrobienie nowej Karty Eko.

> WARSZAWA. Przywileje dla samochodów elektrycznych i hybrydowych [SPIS]

Oprócz tego na parkingach P+R pojawią się ładowarki samochodów elektrycznych (słupki ładowania prądem przemiennym, AC), a korzystanie z nich będzie darmowe. Auta będzie można zostawiać podłączone do ładowania również na noc (między 2.31 a 4.29), ale wtedy ich właściciel nie wyjedzie z parkingu bez Karty Eko. Na pierwszym parkingu staną dwa słupki pozwalające na podłączenie maksymalnie czterech samochodów.

Pierwsze dwie ładowarki pojawią się na parkingu P+R Metro Młociny I. Daty ich uruchomienia nie podano.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Jaka ładowarka jest na P+R w Warszawie?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.7]