Google oficjalnie ogłosiło, że Google Maps wzbogacają się o stacje ładowania samochodów elektrycznych. Firma pokaże na swoich mapach między innymi lokalizacje firmowane przez Teslę, EVgo, Chargepointa i Chargemastera. Wystarczy, że użytkownik zacznie szukać „stacji ładowania” czy „punktu ładowania” (ang. ev charging), a Mapy podsuną mu spis urządzeń.

Punkty ładowania pojazdów elektrycznych w Google Maps

Google ogłosiło, że współpracuje z następującymi operatorami:

  • Tesla – na całym świecie,
  • Chargepoint – na całym świecie,
  • Chargemaster, Pod Point – w Wielkiej Brytanii,
  • SemaConnect, EVgo, Blink – w Stanach Zjednoczonych,
  • Chargefox – w Australii i Nowej Zelandii.

Współpraca z kilkoma operatorami na świecie nie oznacza wykluczenia innych firm. Szybki test w Google Maps na iOS udowodnił nam, że aplikacja jest w stanie pokazać urządzenia w okolicy:

Właściciele biznesów, którzy udostępniają punkty ładowania, również będą mogli nanieść je na Mapy Google wraz z godzinami dostępności czy informacjami o płatnościach. Warto dodać, że od Tesli zostaną pobrane zarówno informacje o Superchargerach, jak też o Tesla Destination Chargers. Te ostatnie – naścienne „ładowarki” (EVSE) Tesli – to urządzenia często montowane parami. Mogą z nich korzystać Tesle i właściciele samochodów z gniazdem Type 2 (Mennekes).

> WARSZAWA, Praga-Północ. Nowa ładowarka DC PGE Nowa Energia dostępna jeszcze w tym tygodniu

Stacje ładowania powinny być już widoczne w Mapach Google na Androidzie i iOS. W ciągu najbliższych tygodni zostaną udostępnione również w desktopowej wersji serwisu Google Maps.

Terminologia którą się posługujemy:

  • stacja ładowania samochodów elektrycznych = wyznaczone miejsce parkingowe z ładowarką lub słupkiem ładowania, odpowiednik stacji paliw,
  • ładowarka = pojedyncze urządzenie ładujące, punkt ładowania pojazdów elektrycznych, odpowiednik dystrybutora paliwa na stacji paliw.
To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.5]