Przy urzędzie dzielnicy Praga-Północ trwa uruchamianie szybkiej ładowarki PGE Nowa Energia. Urządzenie dysponuje złączem Chademo, CCS Combo 2 i Type 2, czyli skorzystają z niego właściciele wszystkich samochodów elektrycznych.

Nowa stacja ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie

Ładowarka stoi tuż przy urzędzie dzielnicy Praga-Północ, przy Kłopotowskiego 15 w Warszawie (Google Maps, PlugShare), są przy niej miejsca parkingowe, chociaż w momencie instalacji urządzenia nie były jeszcze oznaczone.

> Oto zespół napędowy Tesla Model 3 z 1,6 miliona (!) kilometrów przebiegu

Według informacji, które uzyskał jeden z naszych Czytelników, Pan Rafał (dziękujemy, również za zdjęcia!), ładowarka ma być skonfigurowana we środę, 17.10.2018 – i wtedy też będzie można z niej skorzystać.

Urządzenie posiada złącza CCS Combo 2 (BMW i3 oraz inne nowe auta europejskie), Chademo (Nissan Leaf, Mitsubishi Outlander, Tesla z przejściówką) i Type 2 / Mennekes (Renault Zoe i właściwie wszystkie inne samochody na rynku). Dwa pierwsze ładują prądem stałym (DC) o mocy 50 kW, ostatnie udostępnia 22 kW (prąd przemienny, AC).

> Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce: 428 sztuk w 9 miesięcy. Lider: Nissan Leaf [Samar]

Operatorem ładowarki jest PGE Nowa Energia, za jej uruchomienie odpowiada firma Technitel. Producentem jest Efacec, dlatego osoby korzystające z sieci Greenway od razu odnajdą się w panelu sterującym urządzenia:

Zgodnie z posiadanymi przez nas dziś (17.10) informacjami, do skorzystania z ładowarki na razie nie będzie wymagane posiadanie jakiejkolwiek karty RFID. W przyszłości może pojawić się konieczność użycia aplikacji mobilnej.

Będziemy aktualizować powyższe informacje.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]