Od wtorku, 5 marca 2019 roku, Supercharger Tesli w Poznaniu jest przystosowany do obsługi Modelu 3. Nasz Czytelnik, który przesłał do nas zdjęcie ze stolicy Wielkopolski, wyjawił nam, że również Ciechocinek doczekał się wymiany sprzętu.

Nowe Superchargery dla Tesli 3 już w Polsce

Nowe Superchargery łatwo rozpoznać po tym, że mają dwa kable: jeden zakończony wtyczką Type 2, drugi – CCS. Ten pierwszy służy do ładowania Tesli Model S i X, ten drugi zaprojektowano specjalnie z myślą o Tesli Model 3.

Gniazdo ładowania europejskiej wersji Tesli 3

Według informacji, które przesłał do nas nasz Czytelnik, Model 3 naładujemy już w Poznaniu i Ciechocinku. Nie wiemy natomiast, czy aktualizacji doczekały się też urządzenia w Kostomłotach i Katowicach. Jeśli nie, to samochód zawsze możemy podłączyć do klasycznej ładowarki ze złączem CCS – albo po prostu uzupełnić energię w domu.

Warto dodać, że dziś, w środę, 6 marca 2019 roku, Elon Musk zaprezentuje nową generację Superchargerów: V3 (wersja 3.). Mówi się, że obsłużą one moce ładowania wynoszące 200-250 kW, czyli nawet dwa razy więcej niż obecna generacja.

> Pierwszy Supercharger V3.0 zostanie uruchomiony w środę, 6 marca 2019

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]