Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że już w tę środę, 6 marca, zostanie uruchomiony pierwszy Supercharger w wersji 3.0, a więc z wyższą mocą ładowania. Inauguracja ma się odbyć o godzinie 20 – czyli 7 marca o piątej rano czasu polskiego. Nowe Superchargery zostały po raz pierwszy zapowiedziane w grudniu 2016 roku.

Tesla Supercharger V3 – czego możemy się spodziewać?

Aktualnie Superchargery obsługują maksymalnie do 145 kW dzielone na dwa urządzenia (kable), przy czym moc ładowania jednego auta została ograniczona do 120 kW. W najlepszej możliwej opcji odpowiada to około +100 km zasięgu w 10 minut ładowania.

> Samochody elektryczne osiągające najwyższe moce ładowania [RANKING luty 2019]

Tesla Supercharger V3.0 powinien osiągać około 200-250 kW mocy, co w optymalnych warunkach oznacza +200 kilometrów zasięgu na każde 10 minut ładowania. Nie wiadomo jednak, jakie samochody będą potrafiły wykorzystać tę moc ani czy właściciele starszych aut zauważą jakąkolwiek różnicę (źródło).

Portal Electrek spekuluje jednak, że nawet starsze auta będą mogły ładować się nieco szybciej. W ostatnich dniach sporo bowiem słychać było o aktualizacjach oprogramowania, które zwiększają zasięgi i odblokowują dodatkową moc bez konieczności zmiany samochodu. Nie mówiąc już o premierze Tesli Model Y, która ma się odbyć tydzień po premierze nowego Superchargera.

> Tesla Model Y: cena około 10 procent wyższa niż w Modelu 3, zasięg mniejszy, PREMIERA 14 marca 2019!

Dodajmy, że na terenie Europy doszło już do małej aktualizacji Superchargerów: urządzenia są stopniowo wymieniane na takie z podwójnymi kablami i końcówkami CCS oraz Type 2.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]