Wczoraj mieliśmy umiarkowanie dobre wieści od GreenWay Polska, dziś bardzo dobre informacje aż od trzech operatorów. Ionity oddało do użytku stację ładowania w Skawinie na DW44, niedaleko DK7 stanowiącej obwodnicę Krakowa. Ekoen i Polenergia z kolei kuszą klientów niskimi stawkami. Polenergia obiecuje 1,39 zł/kWh w dniach 1-5 maja (środa-niedziela), Ekoen z kolei rozszerzył obowiązywanie taryfy nocnej i weekendowej na dwie nowe stacje.

Ionity Skawina

O planach dotyczących uruchomienia stacji ładowania Ionity w Skawinie usłyszeliśmy od Czytelnika pod koniec 2022 roku. Oficjalne prace rozpoczęły się pod koniec 2023 roku, ładowarki zostały oddane do użytku 26 kwietnia (źródło). Ustawiono je obok stacji Lukso, w trzech parach po dwie sztuki między każdymi dwoma miejscami parkingowymi. Obowiązujący cennik Ionity to 3,5 zł/kWh dla użytkowników bez abonamentu (Ionity Direct) lub 2,56 zł/kWh przy abonamencie Ionity Passport w wysokości 28,5 złotego miesięcznie.

W całej Polsce Ionity ma już 50 punktów ładowania (przewodów z wtykiem).

Polenergia z promocją w dniach 1-5 maja

Polenergia zdecydowała się przedłużyć promocję Godziny i weekendy z OZE, w dniach od 1 (środa) do 5 (niedziela) maja rozlicza za ładowanie po stawce 1,39 zł/kWh niezależnie od ładowarki i rodzaju złącza (AC, DC; źródło). Promocja dotyczy wyłącznie użytkowników zarejestrowanych, bez rejestracji zapłacimy 2,26 zł/kWh za AC, 2,81 (90-120 kW) lub 3,1 zł/kWh za DC (121-400 kW). Dodajmy, że przy prądzie stałym możliwe jest opłacenie usługi kartą płatniczą, z kolei osoby zarejestrowane muszą korzystać z aplikacji mobilnej.

Poza promocją AC kosztuje 1,6 zł/kWh, DC to wydatek równy 1,99 zł/kWh (użytkownicy zarejestrowani).

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Polenergii eMobility (c) Polenergia

Ekoen ze stawką 1,59 zł/kWh w Poznaniu i Gliwicach

Ekoen ogłosił start taryfy nocnej i weekendowej – niższe stawki w godzinach 23-7 w dni robocze oraz przez całe weekendy – dla Warszawy w lutym. Od soboty, 27 kwietnia, opłata w wysokości 1,59 zł/kWh w nocy i w weekendy obowiązuje też na stacjach ładowania w Poznaniu i Gliwicach (źródło). Ale poza promocją wcale nie jest dużo drożej, bo cennik mówi o 1,99 zł/kWh. Niższe opłaty nie obowiązują na stacji w Nadarzynie.

Stacja Ekoen w Poznaniu (c) Czytelnik, Pan Krzysztof

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: