Ekoen uruchomił dwie nowe stacje ładowania – wedle nowej nomenklatury wprowadzonej przez rozporządzenie AFIR: strefy ładowania pojazdów elektrycznych – w Poznaniu i Gliwicach. Obydwie są już czynne, obydwie wyposażono w trzy ładowarki obsługujące do 350 kW każda, na obydwu wreszcie obowiązuje promocyjny cennik wynoszący 1,99 zł/kWh. W Poznaniu operator zapowiada ponadto dni otwarte od wtorku, 23 kwietnia.

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zapomnij o GreenWayu, Ekoen jest lepszy

Nowe stacje ładowania dostępne są pod następującymi adresami:

  • Gliwice, Akademicka 50, na parkingu przy arenie (PlugShare TUTAJ),
  • Poznań, Bułgarska 17, na parkingu przy stadionie (PlugShare TUTAJ).

Operator deklaruje wysokie moce ładowania, natomiast na PlugShare pojawił się komentarz właściciela Audi e-tron GT, który wspomina o maksymalnie 75 kW. Czy jest to obowiązujący limit można sprawdzić na własną rękę lub też zapytać operatora, który od wtorku organizuje tam dni otwarte (źródło). Domyślamy się, że pracownicy firmy będą tam raczej w godzinach roboczych, dziennych…

Stacja ładowania Ekoenu w Gliwicach. Obydwa zdjęcia (c) Czytelnik, Pan Marek

Jak to zwykle na Ekoenie bywa, uzupełnienie energii kosztuje 1,99 zł/kWh. Możliwa jest płatność kartą na miejscu lub też użycie aplikacji Elocity (Android TUTAJ, iPhone/iOS TUTAJ). Tyle samo zapłacimy na powstającej w pobliżu ładowarce Tauronu (Gliwice), nieco mniej na Superchargerach, praktycznie wszyscy inni są drożsi i wolniejsi, dlatego tym bardziej zachęcamy do korzystania ze stacji Ekoenu zanim ceny zostaną urealnione do poziomu 3-4 zł/kWh.

Stacja ładowania Ekoen Poznań na tydzień przed otwarciem (c) Czytelnik, Pan Krzysztof

Aktualizacja 2024/04/12, godz. 20.39: dodaliśmy zdjęcia stacji w Poznaniu nadesłane przez Czytelnika oraz mamy jedno zastrzeżenie: w tej chwili stacji w Poznaniu nie widać w aplikacji Elocity. Prawdopodobnie trwają testy. Proponujemy założyć, że stacja na pewno będzie czynna we wtorek, 23 kwietnia.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: