Hotel Blue Diamond podzielił się z nami informacją, że na jego terenie został uruchomiony nowy Supercharger Tesli. To ósma lokalizacja w Polsce i pierwsza południowo-wschodniej części kraju, choć sam Supercharger w Rzeszowie zapowiadany był od dobrych kilku lat.

Nowy Supercharger Tesli: 8-9 km od Rzeszowa, 9-11 km od A4

Supercharger Tesli przy Hotelu Blue Diamond sprawia, że mieszkańcy Podkarpacia oraz obywatele Ukrainy zyskują wygodny dojazd do centrum serwisowego Tesli w Warszawie. Supercharger ulokowany jest tuż przy skrzyżowaniu dróg A4 i 97, ale dojazd do niego wymaga pokonania około 8-11 kilometrów zarówno z A4, jak też z Rzeszowa (źródło).

Nowy Supercharger dysponuje czterema stanowiskami, każde wyposażone jest w kabel do ładowania Modeli S i X (zbliżone do Typu 2) oraz oraz CCS 2 (Model 3, Model Y). Nie jest jasne, jaką oferuje moc, więc w najgorszym razie będzie to do 120 kW, w najlepszym – do 150 kW. W przeciwieństwie do Superchargera w Warszawie, ten znajduje się na terenie niestrzeżonego parkingu bezpłatnego.

Oprócz Superchargera w Rzeszowie stacje ładowania Tesli ulokowane są w Ciechocinku, Poznaniu, Radomiu, Warszawie, Kostomłotach pod Wrocławiem i Katowicach (x2). Właścicielom Tesli do pełni szczęścia brakuje jeszcze Strykowa, Trójmiasta i może Szczecina.

Na Superchargerach Tesli mogą ładować się wyłącznie samochody tego producenta. W pozostałych autach – nawet gdy kabel będzie fizycznie pasował do gniazda – proces ładowania nie zostanie uruchomiony.

> Stacje ładowania 50+ kW w Polsce – tędy pojedziesz szybko i naładujesz się szybciej [+Superchargery]

Zdjęcia Superchargera (c) Hotel Blue Diamond

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]