Greenway Infrastructure Poland poinformował w piątek, 23 lutego, że w najbliższym czasie nie zostanie uruchomiona żadna nowa ładowarka. Wszystko przez Ustawę o elektromobilności, która nakłada na firmę dodatkowe obowiązki. To samo dotyczy innych firm, które uruchamiają w Polsce ogólnodostępne punkty ładowania o mocy wyższej niż 3,7 kilowata.

Ustawa o elektromobilności a nowe ładowarki

Ustawa o elektromobilności nakazuje, by każdy ogólnodostępny punkt ładowania o mocy powyżej 3,7 kilowata (kW) przeszedł odbiór techniczny wykonany przez Urząd Dozoru Technicznego. Tymczasem, jak słusznie wskazuje Greenway, nie istnieją jeszcze przepisy mówiące, jak taki odbiór powinien wyglądać.

Greenway Infrastructure Poland zapowiada, że do końca marca postawi i uruchomi 15 nowych ładowarek, ale nie zostaną one udostępnione użytkownikom – przynajmniej do momentu właściwie przeprowadzonego odbioru technicznego.

W identycznej sytuacji jest Tesla z Superchargerem w Ciechocinku. I inne firmy, które chcą zainwestować w publicznie dostępne ładowarki na terenie Polski. Mamy do czynienia z zastojem, który potrwa przez co najmniej kilka tygodni – a może dłużej, ponieważ skala zmian wprowadzanych przez Ustawę jest spora.

Dodajmy, że ładowarki, które zostały uruchomione przed 22 lutego 2018 roku, będą funkcjonować na niezmienionych warunkach.

> Tesla Workplace Charging: darmowe ładowarki Tesli dla właścicieli firm. Także w Polsce

Ilustracja: (c) Greenway Infrastructure Poland / Facebook

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

iPhone’y podrożeją przez… samochody elektryczne?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]